حمله ملخ ها به ۱۰ هزار هکتار از مزارع سروآباد

سرویس کردستان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد گفت: ۱۰ هزار هکتار از مزارع، باغات و مراتع این شهرستان آلوده به آفت ملخ شاخک بلند است.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل منوچهری گفت: سطح پراکنش آفت ملخ شاخک بلند در سال جاری بیش از ۱۰ هزار هکتار از مزارع، باغات، مراتع و اراضی ملی این شهرستان است و در این راستا جهاد کشاورزی سروآباد عملیات مبارزه با این آفت را در طی ۲۰ روز گذشته آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه عملیات مبارزه با آفت ملخ شاخک بلند با همکاری مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شده است، افزود: عملیات مبارزه با این آفت تاکنون در سطح هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع و باغات شهرستان به صورت محلول انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد اظهار کرد: از ۱۰ هزار هکتار آلوده به آفت ملخ شاخک بلند 5 هزار هکتار آن قابل سم پاشی است و 5 هزار هکتار نیز اراضی ملی و مراتع را شامل می شود که دارای محددیت بوده و امکان سم پاشی در این مناطق را با محدودیت روبرو کرده است.

منوچهری ادامه داد: در این راستا سم رایگان و بیش از ۵۰ دستگاه سم پاش پشت موتوری دستی و تراکتوری جهت مبارزه با این آفت در اختیار دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای کانون بحران تحویل داده شده است.

وی یادآور شد: امسال به دلیل کمبود بارش باران و گرمای هوا ملخ شاخک بلند زودتر از سال گذشته در سطح مزارع، باغات و اراضی ملی و مراتع شهرستان طغیان کرده است.

کد خبر 31398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha