افزایش شدید فوتی های کرونا در کردستان/ 11 نفر در یک روز جان باختند

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس و مرگ 11 نفر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۲۰۳ نفر، بعثت سنندج ۵۳ نفر، کوثر سنندج ۱۲۸ نفر، امام خمینی سقز ۵۲ نفر، بوعلی مریوان ۲۴ نفر، فجر مریوان ۲۷ نفر، شهیدبهشتی قروه ۱۹ نفر، امام حسین بیجار ۱۷ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۱۶ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۵ نفر، شهدای دهگلان ۷ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۷ نفر بستری هستند.

دکتر رضاعی اضافه کرد: اکنون ۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۷۲ نفر عنوان کرد که نسبت به روز گذشته 11 نفر افزایش یافته است و گفت: از این تعداد ۵۷ نفر در سقز، ۹۰ نفر در سنندج، ۲۲ نفر در قروه، ۲۳ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۱ نفر در بیجار، ۲۵ نفر در کامیاران، ۱۳ نفر در دیواندره و پنج نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون ، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود

کد خبر 304012

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha