11 فوتی کرونا در کردستان در 24 ساعت گذشته / 284 بیمار جدید شناسایی شدند

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته و فوت 11 نفر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۲۴۲ نفر، بعثت سنندج ۷۰ نفر، کوثر سنندج ۹۵ نفر، امام خمینی سقز ۲۲ نفر، بوعلی مریوان ۲۵ نفر، فجر مریوان ۲۴ نفر، شهیدبهشتی قروه ۱۳ نفر، امام حسین بیجار ۸ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۹ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۹ نفر، صلاح الدین بانه ۲ نفر، شهید چمران در سرواباد ۲ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۲۳ نفر بستری هستند.

وی تصریح کرد: اکنون ۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۲۱ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۹ نفر در سقز، ۶۵ نفر در سنندج، ۲۱ نفر در قروه، ۲۱ نفر در بانه، در مریوان ۱۵ نفر، ۱۴ نفر در بیجار، ۲۱ نفر در کامیاران، ۱۰ نفر در دیواندره و پنج نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

دکتر رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون ، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 303486

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha