حریرچی: نیازمند همکاری مردم برای مهار کرونا در سنندج و کردستان هستیم / کرونا در تابستان هم ادامه دارد

سرویس کردستان- ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و هیئت همراه باهدف بررسی و تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا، مشکلات و چالش‌های این اپیدمی در کردستان حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت صبح امروز همراه با قائم مقام دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاور معاون استان‌های صدا و سیما در امور مراکز استان‌ها و عضو ستاد کرونا، یکی از متخصصان عفونی معاونت بهداشتی کشور با حضور رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بیمارستان‌ توحید سنندج، بزرگترین بیمارستان استان ویژه بیماران مبتلا به کرونا و بیمارستان کوثر در جریان بررسی مشکلات بیماران و پرسنل و روند بستری بیماران در بخش‌ها بویژه آی‌ سی‌ یو قرار گرفت.

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این بازدید با اشاره به سیر صعودی بیماری کرونا طی چند روز اخیر در این شهر اظهار کرد: نیازمند تلاش و همکاری مردم در زمینه کاهش بیماری هستیم.

وی با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اطلاع‌رسانی برای ادامه کمپین در خانه بمانیم باید در راستای اهداف مبارزه با کرونا قرارگیرد، افزود: هماهنگی و عزم و اراده ملی و مسئولان در این شرایط بحرانی بسیار ضروری است و مردم در این شرایط سخت نهایت همکاری با سیستم بهداشت و درمان را داشته باشند.

حریرچی با اشاره به لزوم رعایت اصول بهداشتی توسط همگان افزود: باتوجه به اعلام وضعیت قرمز کرونا در کردستان از شهروندان خواستاریم حتی‌الامکان از تجمع و رفت‌و‌آمدهای غیر ضروری خودداری کنند.

معاون کل وزارت بهداشت ضمن ابراز نگرانی از تغییر باورهای برخی از مردم در مورد ویروس کرونا و عادی انگاشتن آن، بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل تاکید کرد و گفت: این تصور که ویروس کرونا ضعیف شده است را از خود دور کنید چراکه این بیماری قطعا در فصل تابستان هم ادامه دارد و در هر شرایطی باید آماده مقابله با آن باشیم.

وی با بیان اینکه عملکرد سیستم بهداشتی و درمانی کردستان در زمینه بیماریابی، و مقابله با کرونا ستودنی است، تصریح کرد: اگر مردم همکاری کنند شاهد همه‌گیری بیماری کرونا نخواهیم بود.

کد خبر 303483

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha