برقراری ٩ هزار تماس با سامانه ١٩٠/ کمبود دارو و شیرخشک بیشترین تقاضای مردمی

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: زنگ سامانه تلفنی ۱۹۰ در بهار امسال بیش از ٩ هزار بار به صدا درآمد که بیشتر این تماس ها مربوط به پیگیری کمبودهای دارویی و شیرخشک بوده است.

به گزارش کردپرس، هادی عباسیان در خصوص سامانه تلفنی ۱۹۰ گفت: سامانه تلفنی ۱۹۰تلفنی رایگان است که کارشناسان و متخصصین حوزه دارو همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۰ عصر آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان عزیز در زمینه کمبودهای دارویی، نحوه مصرف داروها، عوارض ناشی از مصرف دارو، تداخلات دارویی، نحوه نگهداری دارو، انواع مسمومیت های دارویی، شیمیایی و رسیدگی به شکایات احتمالی داروخانه ها است.

او بیان کرد: طبق آمار گردآوری شده در طول سه ماه نخست سال جاری تعداد ۹۰۳۴بار تلفن این سامانه به صدا درآمده است که بالای ۹۰درصد این تماس ها مربوط به پیگیری کمبودهای دارویی و شیرخشک بوده است.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی  تاکید کرد: لازم می دانم از جدیت و تلاش های تمامی کارشناسان این حوزه در پاسخگویی به موقع به تماس ها در جهت رفع نیاز های دارویی مردم شریف استان نهایت تشکر رو داشته باشم.

دکتر عباسیان در پایان افزود: از شهروندان گرامی خواهشمندیم در صورت مواجهه با موارد کمبود دارویی یا نیاز به سایر خدمات ارائه شده توسط این سامانه، همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح لغایت ۸ شب با این سامانه تماس حاصل نمایند.

کد خبر 2772700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha