٥١ کیلومتر راه روستایی در ماکو به بهره برداری رسید

بهره‌برداری از ۵۱ کیلومتر راه روستایی در پلدشت به همراه چندین طرح دیگر با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو آغاز شد.

به گزارش کردپرس، همزمان با سفر استاندار آذربایجان‌غربی به ماکو بهره‌برداری از بهسازی و آسفالت محور روستایی شوربلاغ به شوط لو و قره تپه و قریشکاک در پلدشت آغاز شد.

اجرای این طرح در این ۲ محور از مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو بوده که در مجموع بیش از ۵۱ کیلومتر راه روستایی با اعتبار هزینه شده بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث و به بهره برداری رسیده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از مجتمع کشت و صنعت دشت زیدون به عنوان بزرگترین باغ گردو و پسته خاورمیانه در ماکو بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای ایجاد و توسعه باغ منحصر به فرد این مجتمع قرار گرفت.

کاشت ۲۲۰ هزار اصله درخت مثمر و برنامه ریزی برای افزایش آن به یک میلیون اصله نهال تا پنج سال آینده، از جمله برنامه های توسعه ای این مجتمع به شمار می رود.

مجموعه کشاورزی ۲ هزار هکتاری کاشت گردو و پسته با سرمایه گذاری ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در دشت زیدون اجرا شده و برای ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

در ادامه سفرهای شهرستانی و بررسی روند اجرای مصوبات سفرها، استاندار آذربایجان غربی با حضور در شهرستان ماکو و با بازدید های میدانی از مناطق مختلف این شهرستان، ضمن بررسی مسائل و مشکلات، روند اجرای مصوبات سفر قبلی به این شهرستان را بررسی می کند.

کد خبر 2772698

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha