حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق

سرویس سوریه - حمله موشکی رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، منجر به شهادت و زخمی شدن چندین تن شد.تخریب شده است.

به گزارش کردپرس، حمله موشکی عصر امروز رژیم اشغالگر صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق در مجاورت سفارت کشورمان، منجر به تخریب ساختمان و شهادت و زخمی شدن چندین تن شد.به نوشته آژانس خبری سانا، رژیم صهیونیستی ساختمان نزدیک سفارت ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده‌ است. بر این اساس، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و خودروهای مقابل آن نیز خسارت دیده است.

در این حمله تعدادی شهید یا زخمی شده‌اند اما هنوز منابع رسمی سوریه جزئیات آن را اعلام نکرده‌اند.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در مکالمه تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان جنایت اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

وی همچنین مراتب تسلیت خود را به حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه اعلام کرد.

به گفته المیادین، سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان سپاه قدس در حمله هوایی صهیونیستها به دمشق به شهادت رسیده است.

سردار محمدرضا زاهدی متولد ۱۱ آبان ۱۳۳۹ در اصفهان، در سال ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ تحمیلی از فرماندهان میانی سپاه بود و فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی‌هاشم را از ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۵ برعهده داشت. وی در فاصله سالهای ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین(ع) بود.

سردار زاهدی در فاصله سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷  فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود.

وی از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۵ با حفظ سمت فرمانده قرارگاه ثارالله نیز شد و از  سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸  معاونت عملیات سپاه پاسداران را هم برعهده داشت. سردار زاهدی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

کد خبر 2768857

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha