سفیر ایران در سوریه: جنایت صهیونیست‌ها پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت

سرویس ایران- سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: جنگنده های F۳۵ رژیم صهیونیستی  از جولان اشغالی با شش موشک این ساختمان را هدف قرار دادند که منجر به شهادت ۵ تا ۷ نفر شده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از ایرنا،  حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی(ع) و همچنین شهادت برخی نیروهای ایرانی در حمله امروز صهیونیست‌ها به ساختمان کنسولگری کشورمان گفت: همانطور که مشاهده می‌کنید رژیم صهیونیستی جنایت دیگری مرتکب شد و ساختمان کنسولگری ما را هدف قرار داد که در کنار سفارت ایران قرار داشت.

وی گفت: جنگنده های F۳۵ رژیم صهیونیستی از جولان اشغالی با شش موشک این ساختمان را هدف قرار دادند. من در محل کار خود در سفارت بودم و از اتاق خود شاهد بودم که این ساختمان آسیب دید.

اکبری ادامه داد: رژیم صهیونیستی اولین بار نیست که این جنایت ها را مرتکب می‌شود که این برخلاف قواعد بین المللی است. این رژیم قبلا نیز مراکز دیپلماتیک و سفارتخانه ها را مورد حمله قرار داده بود.

وی تصریح کرد: این رژیم بعد از جنایت شش ماهه علیه غزه و سوریه این جنایت را علیه همکاران و کارمندان سفارت و مستشاران نظامی ایرانی مرتکب شد که شماری از آنها به شهادت رسیدند که اسامی آنها را اعلام خواهیم کرد. رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین بین‌المللی اقدام کرده است که پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد: آواربرداری تاکنون به طور کامل انجام نشده است. بین ۵ تا ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند.

کد خبر 2768856

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha