حدود ٣ هزار کیلوگرم مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شد

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: امسال ۲ هزار و ۹۲۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۳۸ شبکه قاچاق در استان متلاشی شده است.

به گزارش کردپرس، سردار جهانبخش با اشاره به رشد جرایم در حوزه فضای مجازی اظهار کرد: بیشترین جرایم این بخش در استان مرتبط با موضوعات مالی است و ۷۰۰ نفر در این حوزه دستگیر شده است.

او گفت: از نظر نرخ وقوع جرایم در حوزه سرقت، آذربایجان غربی در رتبه آخر کشوری قرار دارد که این امر با تلاش همه ماموران انتظامی و همراهی دیگر بخش ها به دست آمده است.

مرگ ٤٠٠ نفر در جاده های آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به روند نامناسب تصادفات جاده ای و شهری در استان، گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از ابتدای امسال بر اثر سوانح رانندگی در استان جان خود را از دست داده اند که باید با فرهنگسازی در خصوص رانندگی صحیح، از تداوم این روند جلوگیری کرد.

او تاکید کرد: اجرای کامل قوانین راهنمایی و رانندگی مهمترین مولفه در کاهش حوادث جاده ای است که البته این روزها کمتر شاهد رعایت این موارد از سوی برخی از رانندگان هستیم که موجب بروز حوادث دلخراش می شوند.

جهانبخش اظهار کرد: میزان تصادفات فوتی آذربایجان غربی در هفت ماه نخست امسال مطلوب نبود و نسبت به سال گذشته افزایش داشت که امیدواریم با همراهی همگان، این وضعیت کنترل شود.

٥٠ درصد فوتی های درون شهری عابران پیاده هستند

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه شهروندان باید اصول ایمنی را در موقع رانندگی و عبور از خیابان در داخل شهر و به ویژه معابر کمربندی شهرها رعایت کنند، ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد فوتی های درون شهری در استان طی سال جاری را عابران پیاده تشکیل می دهند که این روند باید تغییر یابد.

سردار جهانبخش گفت: پلیس با افزایش ۴۸ درصدی برخورد و اعمال قانون با رانندگان متخلف، تمام توان خود را برای کاهش تصادفات به کار بسته ولی همچنان شاهد تصادفات فوتی در محورهای درون و برون شهری هستیم.

او افزود: امسال بیش از ٨ هزار خودرو متخلف را در آذربایجان غربی توقیف کرده ایم که این طرح با حمایت قضایی همچنان ادامه دارد.

جهانبخش اضافه کرد: خودروهای شوتی و بدون پلاک، برای بار اول ۱۵ روز توقیف شده و در صورت تکرار توقیف یک ماهه اعمال می شود یا بر اساس مفاد قانونی، خودرو مصادره خواهند شد.

کد خبر 2763450

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha