اجرای ۱۳ هزار میلیارد ریال پروژه در بخش آب و فاضلاب کردستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال پروژه در استان اجرا شده و اخیرا نیز ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز از سوی وزارت نیرو برای اجرای ۳ طرح مهم دیگر اختصاص یافته است.

به گزارش کرد پرس، محمد فرهاد گفت: احداث تصفیه خانه آب شرب شهر دیواندره با هدف بهره مندی ۵۱ هزار نفر جمعیت شهر دیواندره و ۷۲ روستای مجتمع اوباتو با ظرفیت ۲۵۰ لیتر در ثانیه و با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال یکی از این پروژه های مهم اجرا شده است.

وی اظهار کرد: احداث تصفیه خانه آب اضطراری شهر مریوان با هدف بهره مندی ۴۰ هزار نفر در شرق شهر مریوان از آب شرب تصفیه شده با ظرفیت ۲۵۰ لیتر در ثانیه و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال، اجرای خط انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه شهر سنندج با هدف تأمین آب مورد نیاز شهر سنندج برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری در سال افق طرح با ظرفیت ۵۷ میلیون مترمکعب در سال و با هزینه ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با کارفرمایی وزارت نیرو از دیگر پروژه های مهم اجرا شده در دولت سیزدهم است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان افزود: نصب و راه اندازی سیستم کامل ازن زنی تصفیه خانه آب بانه با اعتبار۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، احداث مخزن ازن زنی تصفیه خانه آب بانه با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و انتقال آب چشمه کانی اصحاب به سد سبدلو با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های مهم اجرا شده در این ۲ سال به شمار می رود.

فرهاد ادامه داد: اجرای خط انتقال آب از تصفیه خانه شماره ۲ به تصفیه خانه شماره ۱ و مخازن شهر سقز با هدف تأمین آب پایدار شهر سقز با اجرای پروژه به طول ۵ هزار و ۷۰۰ متر، با هزینه ۸۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت انتقال ۴۰۰ لیتر بر ثانیه یکی دیگر از پروژه های اصلی اجرا شده در دولت فعلی است.

وی اجرای ۵۳۰ کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه های آب و فاضلاب، احداث تصفیه خانه فاضلاب روستای قلیان سنندج، تصفیه فاضلاب و جلوگیری از ورود فاضلاب به سد ژاوه و آلودگی های زیست محیطی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تصفیه ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز و تکمیل و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب اضطراری پل شیخ سنندج با هدف بهره مندی ۳۰۰ هزار نفر از آب شرب بهداشتی و پایدار در شرایط اضطراری از سد قشلاق با ظرفیت یک هزار  و ۶۰۰ لیتر بر ثانیه و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال را از دیگر پروژه های مهم اجرا شده در کردستان طی ۲ سال اخیر ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان یادآور شد: اجرای طرح جهاد آبرسانی به ۱۶۹ روستای استان با اعتبار ۵ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال طی ۳۰ ماه با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی که در حال حاضر ۴۳ درصد پیشرفت دارد یکی از اساسی ترین پروژه های در حال اجرا در استان است.

فرهاد از اختصاص مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان شامل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به دیواندره، ۵۰ میلیارد تومان برای حفر و تجهیز چند حلقه چاه در استان و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای استان خبر داد و این امر را موجب ارتقای شاخص های استان کردستان در حوزه آب عنوان کرد.

کد خبر 2762039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha