پرداخت ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی پرداخت شد.

به گزارش کرد پرس، جلال محمودیان با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کمک می کند، گفت: ترویج بانکداری اسلامی و سنت قرض الحسنه از اهداف این صندوق است.

وی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۵۴ میلیارد تومان به نیازمندان کردستانی پرداخت شده است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت افزود: هزار و ۷۶۳ مورد از این تسهیلات در زمینه حمایتی و کمک به درمان و مشکلات معیشتی ، ۲۳۹ مورد در زمینه کمک به اشتغال مددجویان، ۲۳۲ مورد در زمینه کمک به تامین مسکن نیازمندان و ۱۱۰ مورد هم در زمینه کمک به تحصیل مددجویان پرداخت شده است.

محمودیان با بیان اینکه بخشی از تسهیلات این صندوق از محل سپرده خیران پرداخت می شود، ادامه داد: ۱۶۷ مورد تسهیلات به مبلغ سه میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان از محل سپرده خیران به نیازمندان پرداخت شده است.

وی یادآور شد: تمامی تسهیلات پرداختی این صندوق تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدون دریافت هیچ گونه سود و کاملا قرض الحسنه و بیشتر از این مبلغ با ۳ درصد کارمزد فقط یک بار در سال نخست دریافت می شود.

کد خبر 2761823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha