دستگیری مسئول عملیات داعش در شمال سوریه توسط سنتکام

سرویس سوریه - سنتکام از دستگیری یکی از فرماندهان ارشد داعش در حمله با بالگرد این نیروها به منطقه‌ای در شمال سوریه خبر داد.

به گزارش کردپرس، ستاد فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام) روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای از دستگیری یکی از فرماندهان ارشد داعش در حمله با بالگرد به منطقه‌ای در شمال سوریه خبر داد.

به نوشته «الجزیره»، سنتکام روز دوشنبه ۲۵ سپتامبر در بیانیه‌ای از دستگیر کردن «ابو هلیل الفدعانی» مسئول عملیات و تسهیلات داعش در شمال سوریه در تاریخ ۲۳ سپتامبر خبر داد.

در بیانیه سنتکام آمدت که بر اساس برآوردهای این فرماندهی، الفدعانی با همه هسته‌های داعش در منطقه در ارتباط بوده است.

«تروی جارلوک» سخنگوی سنتکام در این باره تأکید کرد که دستگیری الفدعانی بر توانایی نیروهای ائتلاف در تعیین مواضع داعش و هدف قرار دادن و بیرون کردنشان از میدان جنگ مؤثر خواهد بود.

در بیانیه سنتکام تأکید شده که در این عملیات هیچ فرد غیر نظامی کشته یا زخمی نشده است.

شایان خاطر است که از سال ۲۰۱۴ ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی امریکا در عراق و سوریه با مشارکت نیروهای سوریه دموکراتیک(SDF) عملیات گسترده‌ای را علیه نیروهای داعش اجرا کردند و در مارس ۲۰۱۹ از شکست کامل داعش در آخرین پناهگاه آنان در روستای مرزی باغوز در شرق سوریه خبر دادند. اعضای داعش پس از شکست به مناطق دورافتاده صحرایی و کوهستانی پناه بردند و هر از چندی حملاتی محدود انجام می‌دهند.

کد خبر 2761229

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha