سنندج میزبان جشن بزرگ میلاد رسول اکرم (ص) است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: همزمان با نخستین روز از گرامیداشت هفته وحدت، جشن بزرگ میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) در میدان اصلی شهر سنندج برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس، علی اصغر دریایی در جمع خبرنگاران کردستان، گفت: استان کردستان از دیرباز در ایام ماه مبارک مولود (ربیع الاول) و میلاد حضرت رسول اکرم(ص) خاستگاه مراسم های دف نوازی و مولودی خوانی در سراسر استان به ویژه منازل، مساجد و تکایا بوده است.

وی اظهار کرد: در این مراسم های سراسر معنوی علاوه بر دف نوازی و مولودی خوانی و مداحی، مردم به صورت خودجوش اقدام به پخش شیرینی و شربت می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: با همراهی و همکاری گروه های مولودی خوان و دف نوازی سطح استان جشن بزرگی در میدان اصلی شهر سنندج در اولین روز هفته وحدت ۱۲ ربیع الأول با حضور خواننده نامدار موسیقی عرفانی پیام عزیزی برگزار می شود.

دریایی اشاره به وحدت راهبردی در استان کردستان به ویژه شهر سنندج پایتخت دف ایران، ادامه داد: این برنامه می تواند سرآغاز شیوه و رویه ای در گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) در شهر سنندج باشد و در سال های آتی مردم شهر سنندج را به عنوان شهری برای آغاز جشن های مولودی خوانی و دف نوازی بشناسند و در آن شرکت کنند.

وی یادآور شد: با برگزاری این جشن بزرگ، عظمت کردستان در ۱۲ ربیع الاول به عنوان مرکز مولودی خوانی و دف نوازی سراسر کشور و جامعه اهل سنت ایران مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کد خبر 2761047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha