واکنش دولت عراق نسبت به بمباران فرودگاه عربت

سرویس عراق و اقلیم کردستان _عراق در خصوص حمله به فرودگاه بالگردی عربت واکنش نشان داد و سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز با بیان اینکه پهبادی که فرودگاه عربت را بمباران کرد متعلق به ارتش ترکیه است افزود این امر تجاوز و نقض تمامیت ارضی و برهم زدن امنیت و یکپارچگی خاک عراق محسوب می‌گردد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد راس ساعت ۵ بعدازظهر روز دوشنبه تاریخ ۲۰۲۳/۹/۱۸ یک فروند پهباد از مرز ترکیه وارد خاک عراق شده و فرودگاه بالگردی عربت را واقع در استان سلیمانیه مورد هدف قرار داد که در پی آن سه تن از قهرمانان نیروی ضد ترور شهید شدند و سه نفر دیگر ازآنها مجروح گشتند.

وی افزود این امر تجاوز به خاک و نقض تمامیت ارضی عراق و برهم زدن امنیت و یکپارچگی عراق و تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه و جهان  محسوب می‌گردد همچنین نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد است.

در این بیانیه آمده است سرتیپ یحیی رسول اعلام کرد تکرار اینگونه حملات با اساس روابط خوب همسایگی میان کشورها مطابقت ندارند و تهدیدی بر علیه ایجاد روابط مناسب و برابری سیاسی و اقتصادی و امنیتی با کشورهای همسایه محسوب می‌گردند.

سخنگوی فرمانده نیروهای مسلح در ادامه افزود عراق خود را محق می‌داند که به اینگونه تجاوزها به خاک خود پایان دهد.

عصر روز دوشنبه دو فروند پهباد فرودگاه بالگردی عربت را مورد هدف قرار داد که در پی آن سه پیشرگه نیروی ضد ترور کردستان CTC کشته شدند و سه نفر دیگر از آنها مجروح شدند.

کد خبر 2760978

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha