لاهور شیخ جنگی: دولت فعلی عراق در خدمت کشورهای همسایه است/چیزی از اتحادیه میهنی باقی نمانده است تا کنگره برگزار کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان _لاهور شیخ جنگی بعید می‌داند که مشکلات میان اربیل و بغداد به آسانی برطرف گردند زیرا عقیده دارد مشکل از بغداد نیست بلکه مشکل این است که دولت بغداد نماینده کشورهای همسایه است، و افزود خداوند از ما نگذرد که این چنین مردم را به ورطه نابودی کشانده‌ایم و از همه رهبران کردستان خواست تا با هم متحد شوند و در خصوص کنگره اتحادیه میهنی کردستان هم گفت چیزی از اتحادیه میهنی باقی نمانده است تا کنگره برگزار کند.

به گزارش کردپرس به نقل از آوینه، لاهور شیخ جنگی روز چهارشنبه  تاریخ ۲۰۲۳/۹/۱۴ پس از شرکت در مراسم چهلم فوت کاروان علی شامار در مصاحبه‌ای با خبرنگاران درباره مشکلات میان بغداد و اربیل اعلام کرد می بایست اقلیم کردستان زمانی که در اوج قدرت بود با دولت بغداد به توافق می‌رسید متاسفانه اکنون در موضع ضعف در مقابل بغداد قرار گرفته‌ایم.
وی افزود به نظر من مشکلات به این راحتی رفع نخواهند شد این مشکلات به کشورهای منطقه مربوط می‌شوند و ربطی به بغداد ندارند چون دولت بغداد نمایندگی کشورهای همسایه را بر عهده دارد و نماینده مردم عراق نیست!
لاهور شیخ جنگی اشاره کرد  مردم را دچار نابودی کردیم خدا از ما نگذرد. وی از همه رهبران کرد خواست تا با هم متحد شوند در غیر اینصورت شرایط بدتری در انتظار مردم خواهد بود.
به عقیده لاهور شیخ جنگی از هم گسستگی احزاب کرد باعث شده است که بغداد چنین برخوردهایی با مردم کرد داشته باشد همچنین افزود هر کدام از احزاب کرد در بغداد بر علیه هم موضع می‌گیرند و اظهار نظرات متفاوتی ارائه می‌دهند.
وی اشاره کرد لازم است در انتخابات جدید تغییرات بزرگی اعمال شود.
لاهور شیخ جنگی در خصوص برگزاری کنگره اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد چیزی از این حزب باقی نمانده است تا کنگره برگزار کند.

کد خبر 2760789

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha