عفو قاتل بعد از دو سال حبس در آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: دوازدهمین سازش مربوط به پرونده قتل طی سال جاری همزمان با اربعین صورت گرفت.

به گزارش کردپرس، ناصر عتباتی در این خصوص اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ فردی با هویت م - ب، مرتکب قتل عمدی یک زن شده بود و به این اتهام دستگیر و در زندان بسر می برد و منتظر طی مراحل قانونی برای اجرای حکم قصاص نفس بود.

وی اضافه کرد: به منظور اصلاح ذات البین و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم، با تلاش‌های شبانه روزی و تشکیل جلسات سازشی متعدد که از سوی شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندان که در زندان مرکزی ارومیه مستقر است و نیز مددکاران زندان، سرانجام این اهتمام ویژه منجر به نتیجه شده و اولیای دم متوفی از حق خود گذشتند.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از این سازش افزود: امسال این دوازدهمین سازش در پرونده های مربوط به قصاص نفس در استان است که در راستای پویش به عشق حسین (ع) می بخشم اتفاق می افتد که نشان از روح بخشنده اولیای دم و عشق به سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) دارد.

عتباتی گفت: پویش به عشق امام حسین (ع) نظیر سال گذشته که برکات بسیاری داشت، امسال هم در استان به راه افتاده است و انتظار می‌رود مردم فهیم و باگذشت استان لحظات نابی از صلح و سازش و دوستی را رقم بزنند.

کد خبر 2760507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha