توقف صدور مجوز اقامت در استانبول برای اتباع خارجی از سوی دولت ترکیه

سرویس ترکیه - ترکیه صدور مجوز اقامت در استانبول را برای خارجی ها متوقف کرد.

به گزارش کردپرس، وزارت کشور ترکیه دیگر به جز در موارد ویژه و اضطراری به اتباع خارجی مجوز اقامت در کلان شهر و استان استانبول را نمی دهد.

بر اساس گزارش روزنامه ملیت از رسانه های نزدیک به دولت ترکیه، وزارت کشور ترکیه از این پس به جز در مواردی همچون امنیت جانی، پزشکی، آموزشی و تجارت بین المللی به اتباع خارجی مجوز اقامت در استانبول را نخواهد داد.

از اکتبر سال 2022 مناطق مختلفی در شهرهای مختلف ترکیه از جمله آنکارا و استانبول برای اقامت شهروندان خارجی ممنوع اعلام شده بودند. از این میان 10 منطقه استانبول جزو مناطق ممنوعه بودند. در حال حاضر 39 منطقه استانبول جزو مناطق ممنوعه اعلام شده اند. 

گفتنی است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از نشست ناتو در ویلنیوس گفت: شهروندان ما به زودی شاهد تغییرات مشهودی خواهند بود، تغییراتی در حوزه مهاجرت های غیرقانونی.

در 14 جولای علی یرلی کایا وزیر کشور جدید ترکیه نیز در توئیتی از برگزاری دو عملیات مختلف علیه قاچاقچیان انسان در حوزه مهاجرت غیر قانونی خبر داده بود. عملیاتی که که منجر به بازداشت 18 تن به اتهام قاچاق انسان شده بود.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که ترکیه با پشت سر گذاشتن انتخابات تاریخی 14 و 28 می این بار در حال آماده شدن برای انتخابات شهرداری ها در ماه مارس 2024 است. در شرایطی که جامعه ترکیه نگرش منفی شدید نسبت به اتباع خارجی و پناهجویان پیدا کرده است، باز هم یکی از موضوعات مهم در تبلیغات انتخاباتی بر سر برخورد با خارجی ها و پناهجویان خواهد بود.

کد خبر 2758307

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha