امام جمعه سنندج: شهروندان از توسعه عمران شهری در سنندج رضایت دارند

امام جمعه سنندج گفت: اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری به نوعی رضایتمندی خوبی را در جامعه فراهم کرده است.

به گزارش کرد پرس، ماموستا فایق رستمی در مراسم روز شهرداری ها و دهیاری ها که با محور تکریم از بازنشستگان و تجلیل از کارکنان نمونه در راستای اهمیت خانواده و جوانی برگزار شد، گفت: توسعه، عمران و آبادانی در هر منطقه ای زمینه رضایتمندی و اعتماد عمومی را فراهم می کند.

وی اظهار کرد: امروز شاهد اتفاقات بسیار خوب در شهر هستیم و اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری به نوعی رضایتمندی خوبی را در جامعه فراهم کرده است.

امام جمعه سنندج در ادامه از نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه در هر جامعه و سازمانی نام برد و افزود: جمعیت به ویژه جمعیت جوان همواره مورد توجه و تاکید دین اسلام بوده و ضامن امنیت هر منطقه در بخش های مختلف می شود.

ماموستا رستمی ادامه داد: مدیر یک مجموعه بزرگترین وظیفه و سنگین ترین رسالت بر عهده دارد و باید با تلاش جهادی و خدمت صادقانه امانت دار این مسئولیت باشد.

وی با بیان اینکه جوانی جمعیت از مسائل بسیار مهم در جامعه بشری امروز به ویژه در ایران است، یادآور شد: توسعه و آبادانی با وجود جمعیت جوان ممکن می شود از این رو توجه به اجرای سیاست های جوانی جمعیت باید از سوی تک تک افراد جامعه به ویژه افراد موثر دنبال شود.

امام جمعه سنندج بیان کرد: مشوق های خوبی در دولت در راستای افزایش جمعیت در نظر گرفته شده که بخش های مختلف باید با اجرا و عملیاتی کردن آنها زمینه افزایش جمعیت و فرزندآوری را فراهم آورند.

ماموستا رستمی گفت: باید با فرهنگ سازی و تسهیل گری و برنامه ریزی های مناسب بستر را برای ازدواج جوانان و فرزندآوری در جامعه فراهم سازیم.

وی اظهار کرد: جامعه ما به سمت پیری می رود نبود اشتغال موجب کاهش انگیزه ازدواج در بین جوانان شده است، حرکت جامعه به سمت پیری و کاهش جمعیت به زیان حوزه های مختلف جامعه است.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه کشور و استان ما به لحاظ سرمایه های مختلف بسیار ثروتمند است، افزود: توجه به تحقق عدالت در مسیر خدمت به مردم باید اصل حرکتی مسئولان باشد این کار موجب رفع مشکلات و ایجاد اعتماد بیشتر مردم به نظام و دولت می شود.

ماموستا رستمی تحقق عدالت در زندگی خانوادگی و اجتماعی را بسترساز ارتقای رضایتمندی در جامعه دانست و با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم بارها به اصل مهم تحقق عدالت و ضرورت توجه به آن تاکید کرده است، ادامه داد: دین اسلام دین عدالت و عدالتخواهی است، عدالت ترازو و میزان خداوند تبارک و تعالی است و همواره بر توجه به آن تاکید کرده است.

وی یادآور شد: مسئولان در نظام اسلامی باید مواظب باشند که در هر کار و عملی اصل عدالت را مد نظر قرار دهند وقتی عدالت را در تمام بخش ها و زوایای زندگی خود اجرا کنیم، حتی اگر بخشی از کارها انجام نشود گله مندی برای کسی باقی نمی ماند.

امام جمعه سنندج بیان کرد: توسعه همه جانبه در نقاط مختلف از مصادیق اصلی تحقق عدالت اجتماعی است مسئولان باید به این اصل مهم توجه و با تصمیم گیری های درست به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند.

کد خبر 2757874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha