بازداشت باند سارقان حرفه ای در کردستان/کشف ۳۸ فقره سرقت

فرمانده انتظامی کردستان از بازداشت باند سارقان حرفه ای در شهرستان های استان خبر داد و گفت: این باند به ۳۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش کرد پرس، سردار علی آزادی از بازداشت سارق قطعات خودرو در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو در شهرستان سنندج، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پس از اطمینان از صحت موضوع با تعقیب سرنخ ها موفق به شناسایی سارق شدند، افزود: پلیس آگاهی با تلاش شبانه روزی و اقدامات هوشمندانه پلیسی سارق حرفه ای را دستگیر کرده که در تحقیقات تخصصی به ۱۵ فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و سپس روانه زندان شد، اظهار کرد: شهروندان خودروهای خود را در پارکینگ های عمومی پارک و به تجهیزات ایمنی و بازدارنده مجهز کنند.

سردار آزادی همچنین از بازداشت ۲ سارق حرفه ای در بیجار خبر داد و ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۱ شهرستان بیجار در پی وقوع ۲ فقره سرقت آهن آلات و دو چرخه موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی یادآور شد: ماموران با اقدامات فنی و پلیسی در این ارتباط ۲ متهم را شناسایی و دستگیر کرده که در تحقیقات به عمل آمده از متهمان به سرقت آهن آلات و سرقت دوچرخه اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی کردستان با اعلام اینکه اموال سرقتی به مالباختگان تحویل شد، بیان کرد: هر ۲ متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سردار آزادی در بخشی دیگر از سخنان خود از دستگیری ۶ نفر سارق اماکن خصوصی، منزل و مغازه و کشف ۲۱ فقره انواع سرقت اماکن خصوصی در اجرای طرح ارتقا امنیت محله محور در سقز خبر داد.

وی گفت: تاکنون چندین مرحله طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در قالب طرح ارتقا امنیت محله محور توسط پلیس های تخصصی و کوپ های تابعه در سطح شهرستان سقز به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: همچنین در اجرای این طرح ۵ دستگاه خودرو و ۴ دستگاه موتورسیکلت سرقتی، دارای سابقه سرقت از سطح شهرستان سقز کشف شد.

وی با تاکید بر اینکه بدون مشارکت و همراهی شهروندان حصول امنیت مطلوب مقدور نیست، ضمن قدردانی از مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت از آنان خواست هشدارها و توصیه های پلیس را جدی گرفته و هر گونه موارد مشکوک را از طریق تماس با ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

کد خبر 2756767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha