خط انتقال گاز ایران به ترکیه از آذربایجان غربی اجرا می‌شود

سرویس آذربایجان غربی-مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: خط ۴۶ اینچ تقویتی انتقال گاز صادراتی به ترکیه، تا شهر میاندوآب در آذربایجان غربی اجراشده با ادامه مسیر خود در این استان به زودی به ایستگاه پایانی در بازرگان خواهد رسید تا هرچه زودتر این طرح بزرگ ملی به بهره برداری برسد.

به گزارش کردپرس،  از شرکت گاز؛ «مجید چگنی» که به همراه مدیر هماهنگی امور گازرسانی و رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران به ارومیه سفر کرده است؛ در نشستی با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در محل ساختمان شرکت گاز آذربایجان غربی، گفت:  گازرسانی به مناطق مرزی و محروم از این نعمت طبیعی، اولویت نخست شرکت ملی گاز ایران در بحث توسعه اظهار کرد است.

او رشد میزان بهره مندی خانوار شهری و روستایی از نعمت گازطبیعی در استان را مطلوب دانست و اعلام کرد: در نتیجه تلاش کارکنان شرکت گاز استان به نقطه ای رسیده ایم که  با بهره برداری از پروژه های گازرسانی در دست اجرا، به زودی آذربایجان غربی را با افتخار به عنوان استان سبز، معرفی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در خصوص خط ۴۶ اینچ تقویتی انتقال گاز به ترکیه اظهار کرد: این خط تقویتی در شهر میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی است و با عبور از این استان از طریق بازرگان به مرحله پایانی می رسد.

چگنی ادامه داد: اتمام این طرح بزرگ در دستور کار شرکت ملی گاز ایران است و در همین راستا همکاران ما در تلاش هستند که این پروژه هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: ۵۰ روستا و ۳۱ واحد صنعتی آذربایجان غربی امروز با اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال به شبکه گاز کشوری متصل می شود.

چگنی ادامه داد: علاوه بر پروژه هایی که افتتاح می شود؛ عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲۰ روستا و ۵۶ واحد صنعتی بابرآورد هزینه ای قریب به ۸۰۰۰ میلیارد ریال و همچنین گازرسانی به شهر قطور با ۱۲۵۰ خانوار با برآورد اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز می شود تا آذربایجان غربی به آستانه سبزشدن برسد.

او با اعلام اینکه  ٩٨ درصد شهرهای استان از نعمت گاز بهره مند هستند گفت: با بهره برداری از پروژه های دردست اجرا، روستاهای تحت پوشش گاز طبیعی آذربایجان غربی به ۸۰ درصد می رسد.

معاون وزیر نفت در امور گازرسانی در خصوص استفاده از کنتورهای هوشمند اظهارداشت: نصب کنتورهای هوشمند راهبرد شرکت ملی گاز ایران در بحث اصلاح الگوی مصرف است که هم اکنون درمرحله مطالعاتی قرار دارد و به زودی در ۶ نقطه کشور به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

چگنی در این سفر یکروزه کاری، ضمن بازدید از پروژه های در دست اجرا، به بررسی موانع و مسائل پیشروی احتمالی در توسعه گازرسانی و افتتاح چند طرح و پروژه گازرسانی شهری، روستایی و صنعتی می پردازد.

کد خبر 2756742

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha