زمین ۲۰ هزار واحد مسکن ملی در کردستان تامین شد

استاندار کردستان گفت: تاکنون زمین برای احداث ۲۰ هزار واحد مسکن ملی در استان تامین شده و ۷ هزار و ۱۰۵ واحد نیز در نقاط مختلف استان در حال ساخت است.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در شورای مسکن نیروهای مسلح کردستان در سنندج، گفت: پیش بینی ما رسیدن این رقم به ۵۹ هزار واحد تا شهریور ماه امسال است که امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر متولیان امر شاهد تحقق این مهم باشیم.

وی اظهار کرد: مسکن و شهرسازی متولی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان است و باید بدون معطلی نسبت به شناسایی و واگذاری زمین مورد نیاز ساخت این طرح اقدام کند.

استاندار کردستان افزود: سرعت در اجرای طرح های مسکن ملی در استان امری ضروری بوده و این مهم نیاز به همدلی و همکاری هرچه بیشتر بین دستگاه ها و بخش های متولی در این حوزه دارد.

زارعی کوشا ادامه داد: راه اندازی کارخانه ساخت قطعات پیش ساخته ساختمان های مسکن ملی در استان اقدامی ارزشمند است که می تواند روند اجرای پروژه نهضت ملی را سرعت ببخشد.

وی از ورود سرمایه گذاران و ایجاد چنین کارخانه ای ابراز خرسندی کرد و یادآور شد: در حالی تعداد متقاضیان مسکن ملی در شهرهای کوچک کم هستند در شهرهای بزرگ و مرکز شهرستان ها بخاطر ارزش افزوده مسکن، به صورت غیرمنطقی متقاضیان زیادی ثبت نام کرده اند.

استاندار کردستان با بیان اینکه ثبت نام بیش از سهم متقاضیان در شهرهای بزرگ بخاطر نقص در سامانه و شرایط ثبت نامی است که باید هرچه زودتر برطرف شود، بیان کرد: مسکن ملی از تعهدات دولت و از اولویت های مورر تاکید رییس جمهور است و باید با جدیت دنبال شود.

زارعی کوشا در ادامه بر ضرورت ساخت مسکن برای نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: نقش نیروهای مسلح در  تامین و تثبیت امنیت و آرامش مردم در استان های مرزی بیش از سایر نقاط است، تسهیل در معیشت این عزیزان باید در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تشکیل قرارگاه استانی مسکن نیروهای مسلح در کردستان می تواند مسیر تحقق اهداف در ساخت مسکن برای نیروهای مسلح را تسهیل می بخشد، افزود: توافقات خوبی در حوزه ساخت مسکن ملی نیروهای مسلح انجام گرفته که باید با جدیت پیگیری شود.

استاندار کردستان به رفع مشکل زمین های شهرک وحدت سنندج بعد از ۲۲ سال خبر داد و اظهار کرد: ساخت مسکن برای معسرین نیروهای مسلح باید تسریع پیدا کند.

تایید ثبت نام ۷۶ هزار نفر در طرح مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: سهم استان برای مسکن ملی، ۳۶ هزار و ۷۰۰ متقاضی است که ۱۸۷ هزار نفر ثبت نام کرده اند و ۷۶ هزار نفر تایید شده نهایی است.

جهانگیر الیاسی ادامه داد: نیاز است تعداد متقاضیان نیروهای مسلح احصا شود تا اقدامات انجام شده در راستای اجرای مسکن ملی این بخش مشخص باشد.

کد خبر 2756731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha