دادگاه عالی انگلیس استفاده از نمادهای پ.ک.ک را مجرمانه می داند

سرویس جهان- دادگاه عالی انگلیس اقدام سه شهروند کرد در حمل نمادهای پ.ک.ک را در جریان اعتراضات سال 2018 عملی مجرمانه دانسته است.

به گزارش کردپرس، شهروندان کرد ساکن انگلیس در سال 2018 و در اعتراض به حمله نظامی ترکیه به شهر کردنشین عفرین در سوریه، اقدام به برپایی تظاهرات علیه تجاوز ترکیه به این شهر کردند. اما سه شهرند کرد که در این اعتراض شرکت کرده بودند، به اتهام حمل و یا استفاده از نمادهای پ.ک.ک دستگیر شدند زیرا انگلیس از سال 2001 پ.ک.ک یا حزب کارگران کردستان ترکیه را در لیست گروه های تروریستی قرار داده است.

بر اساس قانون ضد تروریسم مصوب سال 2000 انگلیس، اشخاص از نمایش هر شیئی که ظن طرفداری یا عضویت در یک سازمان «تروریستی» را ایجاد کند منع شده اند و استفاده از این نمادها مجازات تا شش ماه زندان را در پی دارد. بنابراین، این سه شهروند کرد به اتهام نشان دادن نمادهای پ.ک.ک بازداشت و محاکمه شده اند.

بر اساس گزارش نشنال نیوز، این افراد پس از محکوم شدن در دادرسی اولیه، دادخواستی مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر و آزادی بیان به دادگاه عالی انگلیس ارائه کردند. اما روز گذشته دادگاه عالی این کشور ادله این سه شهروند را رد کرد و پنج قاضی دادگاه عالی انگلیس، ضمن مجرم خواندن این افراد، بر ممنوع بودن نمایش نمادهای پ.ک.ک در انگلیس تاکید کردند.

کد خبر 26244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha