درخواست فعالان اجتماعی و سیاسی زن از سراسر جهان برای آزادی نماینده سابق HDP

سرویس ترکیه - در پی شدت گرفتن بیماری آیسل توغلوک سیاستمدار کرد و علوی و نماینده سابق HDP، زنان فعال اجتماعی و سیاسی از سراسر جهان با راه اندازی کارزاری خواستار آزادی او از زندان شدند.

به گزارش کردپرس، در پی پیشروی بیماری آلزایمر آیسل توغلوک سیاستمدار کُرد و نماینده سابق حزب دمکراتیک خلق ها (HDP) در زندان، کارزاری با شرکت زنان سیاستمدار، هنرمندان و فعالان اجتماعی از سراسر جهان، برای درخواست آزادی او شکل گرفت.

به نوشته مزوپوتامیا، زنان فعال اجتماعی از سراسر جهان از جمله کشورهای آمریکا، آلمان، استرالیا، سوئیس، بلژیک، بریتانیا و فرانسه با امضای این کارزار خواهان آزادی فوری آیسل توغلوک شدند.

آسیه کولچاک نماینده HDP از بورسا، با شرکت در این کارزار گفت: «حکومت دارد با زندانی کردن و آزار توغلوک انتقام خود را از همه زنان کرد می گیرد. دلیل این آزار هویت کُردی و علوی توغلوک است. آنها به این وسیله از همه زندانیان سیاسی و زنان انتقام می گیرند.»

کولچاک با بیان این که «زنان کرد بیش از 40 سال است که فعالانه در برابر این سیاست ها مقاومت می کنند»، گفت: «آیسل توغلوک یک سیاستمدار معمولی نیست. او پیشتر رئیس مشترک کنگره جامعه دموکراتیک (DTK)، همچنین نماینده HDP بود. هدف حکومت از بین بردن HDP است. هدف آنها ضعیف کردن اراده و تسلیم زندانیان سیاسی کرد است. با این حال آنها موفق نخواهند شد.»

نماینده HDP از همه زنان فعال اجتماعی خواست تا در کارزار درخواست برای آزادی توغلوک شرکت کنند.

لازم به ذکر است، آیسل توغلوک نماینده سابق و همچنین معاون سابق HDP که به اتهام عضویت در سازمان تروریستی در زندان کاندیرای قوجائلی در بند است، در زندان دچار بیماری آلزایمر و زوال عقل مزمن و پیش رونده شده است. بر اساس مدارک پزشکی قانونی او نمی تواند بیش از این در زندان به سر ببرد. با این همه حکومت ترکیه همه درخواست ها برای آزادی او را رد کرده است.

کد خبر 25564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha