۹۵ درصد کارمندان کردستانی واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

سرویس کردستان - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۹۵درصد کارمندان شاغل در ادارات و نهادهای استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بقیه افرادی که واکسن نزده‌اند باید تست پی سی آر منفی داشته باشند.

به گزارش کرد پرس، بهروز اخوان گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، کارمندانی که ۲ دُز واکسن را تزریق نکرده باشند موظف به ارائه گواهی معتبر پزشکی مبنی بر عدم استفاده از واکسن و یا تست پی سی آر منفی به صورت ۲ هفته یک بار با هزنیه شخصی خود را داشته باشند.

وی با بیان اینکه گزارش بازرسی و نظارت بر ادارات و دیگر اماکن استان بصورت مرتب به استانداری ارسال می شود، افزود: کرونا همانند آتش زیر خاکستر است و هر آن امکان دارد مجددا شیوع پیدا کند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: با وجود کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و همچنین تعدادجانباختگان، اما خطر شیوع کرونا به خصوص سویه امیکرون در کشور همچنان بالاست.

اخوان با بیان اینکه سرایت پذیری امیکرون چند برابر بیشتر از دلتا است، ادامه داد: این سویه نسبت به گونه‌های قبلی، درصد بیشتری از کودکان و جوانان را درگیر می‌کند و همواره با قدرت سرایت پذیری بالایی، در جمع‌های خانوادگی انتشار می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون عمومی در تامین سلامت جامعه، یادآور شد: به افرادی که تاکنون به هر دلیل برای دریافت واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند توصیه می‌شود برای حفظ سلامت خود و افراد جامعه هر چه زودتر نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند، همچنین افرادی که دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، لازم است نسبت به تزریق دُز دوم و سوم در مراحل بعدی اقدام کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: تاکنون ۸۱ درصد کردستانی ها دُز اول، ۶۷ درصد دُز دوم و ۱۳۴ هزار نفر هم دُز سوم یا دز یاد آور کرونا را دریافت کرده‌اند.

کد خبر 24909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha