جمع آوری تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان کردی از شهر کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - به دستور استاندار کرکوک، تابلوهای راهنمایی به زبان کردی از سطح شهر کرکوک جمع آوری شدند.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه عربی شبکه تلویزیونی زاگرس، خبرنگار این شبکه در کرکوک گزارش داد تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان کردی از سطح شهر جمع آوری شده و به جای آنها، تابلوهایی به زبان های عربی و انگلیسی نصب شده است.

خبرنگار شبکه زاگرس همچنین گزارش داد شماری از نمایندگان این استان در مجلس عراق برای نصب مجدد تابلوهای مذکور در سطح شهر در تلاش هستند.

یادآور می شود راکان جبوری استاندار کرکوک، 23 دسامبر گذشته (دوم دی ماه جاری) دستوری مبنی بر ممنوعیت استفاده از نامهای کردی در شهرها و بخش های این استان صادر کرده بود.

حسن عبد نصیف فرماندار شهر دوبز در نامه ای خطاب به ادارات این شهرستان اعلام کرد: بنا به دستور صادره از معاونت ارزیابی و توسعه اداری استانداری کرکوک در تاریخ هفتم نوامبر (16 آبان) گذشته به پیوست نامه تاریخ 14 اکتبر (25 مهر) لازم است در بخش اداری از "نام های رسمی" استفاده شود. برای نمونه به جای دوبز از (دبس) و به جای پردی، از (آلتون کوپری) استفاده شود.

این در حالی است که ترکمان ها و کردهای کرکوک، راکان جبوری که پرونده های فساد وی همچنان مفتوح است، به ادامه عملیات تعریب از زمان برگزاری همه پرسی استقلال کردستان در این استان متهم می کنند.

کد خبر 24625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha