شمار مبتلایان به کرونا در کردستان به 140 تن رسید/شناسایی 14 بیمار جدید

سرویس کردستان - دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 14 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس و فوت یک نفر در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر 140 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 27 نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج 76 نفر، در سقز 13 نفر، در مریوان 9 نفر، در قروه 6 نفر، در بیجار 6 نفر، در کامیاران 10 نفر، در بانه 17 نفر، در دیواندره 2 نفر و در دهگلان نیز یک نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد در 24 ساعت گذشته بر اثر کرونا فوتی نداشته ایم و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 929 نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز 836 نفر در سنندج، 308 نفر در سقز، 150 نفر در قروه، 103 نفر در کامیاران، 154 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 73 نفر در بیجار، 184 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 24380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha