4 تصفیه خانه فاضلاب کردستان در حال ارتقای کمی و کیفی هستند

سرویس کردستان - مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: 4 تصفیه خانه فاضلاب سنندج، سقز، مریوان و سریش آباد در حال ارتقای کمی و کیفی هستند و پیش بینی می شد تا سال 1403 ارتقای تصفیه خانه های فاضلاب سطح استان به پایان برسد.

به گزارش کرد پرس، علیرضا تخت شاهی با اشاره به وجود 10 تصفیه خانه فاضلاب در کردستان، گفت: از این تعداد عملیات ارتقای کمی و کیفی 4 تصفیه خانه در حال اجرا است.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر سریش آباد که با هزینه 70 میلیارد ریال ایجاد شده در حال حاضر با ظرفیت تصفیه 2 هزار (متر مکعب در شبانه روز) برای جمعیت 10 هزار نفر در حال فعالیت است که قرار است ظرفیت تصفیه آن پس از ارتقاء به 4 هزار (متر مکعب در شبانه روز) و برای جمعیت 18 هزار و 300 نفر اجرا شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان اظهار کرد: این پروژه هم اکنون دارای 20 درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تأمین 150 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آن طرح ارتقاء تصفیه خانه تا پایان سال 1402 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

تخت شاهی ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب شهر مریوان که با هزینه 180 میلیارد ریال ایجاد شده در حال حاضر با ظرفیت تصفیه 20 هزار (متر مکعب در شبانه روز) برای جمعیت 105 هزار نفر در حال فعالیت است که قرار است ظرفیت تصفیه آن پس از ارتقاء به 59 هزار (متر مکعب در شبانه روز) و برای جمعیت 210 هزار نفر اجرا شود.

وی یادآور شد: این پروژه هم اکنون دارای 25 درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تأمین 500 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آن طرح ارتقاء تصفیه خانه تا پایان سال 1402 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهر سقز که با هزینه 100 میلیارد ریال ایجاد شده در حال حاضر با ظرفیت تصفیه 34 هزار (متر مکعب در شبانه روز) برای جمعیت 150 هزار نفر در حال فعالیت است که قرار است ظرفیت تصفیه آن پس از ارتقاء به 54 هزار (متر مکعب در شبانه روز) و برای جمعیت 240 هزار نفر اجرا شود.

تخت شاهی گفت: این پروژه هم اکنون دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تأمین 400 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آن طرح ارتقاء تصفیه خانه تا پایان سال 1403 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج که با هزینه 270 میلیارد ریال ایجاد شده در حال حاضر با ظرفیت تصفیه 99 هزار (متر مکعب در شبانه روز) برای جمعیت 465 هزار نفر در حال فعالیت است که قرار است ظرفیت تصفیه آن پس از ارتقاء به 150 هزار (متر مکعب در شبانه روز) و برای جمعیت 700 هزار نفر اجرا شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان اظهار کرد: این پروژه هم اکنون دارای 62 درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز آن طرح ارتقاء تصفیه خانه تا پایان سال 1401 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر 23072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha