تشدید مراقبت های بهداشتی مقابله با سویه جدید کرونا در مرز بازرگان

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار ماکو با اشاره به امیکرون به عنوان سویه نگران کننده کرونا گفت: با توجه به مرزی بودن شهرستان ماکو و همچنین فعالیت شبانه روزی گمرک بازرگان، لازم است تشدید مراقبت های مرزی بیش از پیش در دستور کار دستگاههای متولی قرار بگیرد.

به گزارش کردپرس، علی محمدی ایروانلو، با تاکید بر لزوم اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تشدید مراقبتهای مزری افزود: قرنطینه موقت و انجام تست کرونا در سه نوبت از مسافران ایرانی ورودی به کشور از مبداء کشورهای درگیر امیکرون از جمله مصوبات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

او ادامه داد: وظایف هریک از دستگاههای مستقر در مرز به تفصیل آمده است ولی لازمه اجرای آن همکاری بین اعضای ستاد و همچنین تامین منابع مالی مورد نیاز از سوی متولیان امر است.

دکتر انتظار مهدی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هم در این جلسه با تقدیر از اقدامات ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا گفت: متخصصان امر به لحاظ ماهیت ناشناخته و پیچیده امیکرون هنوز به نتیجه واحد در خصوص آن نرسیده اند و آخرین یافته ها نشان دهنده واکسن گریز بودن و پیشرفت ویروس در ریه های فرد مبتلاء است که بسیار نگران کننده است.

او با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گفت:خوشبختانه هیچ مشکلی در تامین واکسن نداریم و شهروندان می توانند به اختیار نوع واکسن را انتخاب نمایند ولی متاسفانه میزان پوشش واکسیناسیون در شهرستان ماکو نسبت به میانگین استانی از درصد پائین تری برخوردار است که باید اقدامات تشویقی از سوی متولیان صورت پذیرد.

در پایان بعد از بحث و تبادل نظر مصوبات و نتیجه گیری لازم انجام گرفته و محل مورد نظر برای قرنطینه موقت افراد مورد نظر توسط ادره پایانه شهرستان و ستاد کرونا ویروس شهرستان معرفی شد.

در کنار تعیین محل قرنطینه،هماهنگی های لازم توسط روسای ادارات مربوطه در خصوص نحوه شناسایی موارد مشکوک،انتقال ایشان ،حمایت های مورد نیاز امنیتی،اجتماعی ، اقتصادی و کمبود های پیش روی اجرای طرح نیز بررسی شد.

در ادامه معاون امور بهداشتی دانشگاه به همراه مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو از پایانه مرزی گمرک بازرگان و مرکز مراقبت های بهداشتی بازدید کرد.

کد خبر 22788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha