اردوغان برای انتخابات آتی شانسی ندارد

سرویس ترکیه - روزنامه ساندی تایمز در تحلیلی پیش بینی کرد که اردوغان انتخابات بعدی را واگذار خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، روزنامه ساندی تایمز انگلیس در مقاله ای در تحلیل بحران اقتصادی اخیر ترکیه از نارضایتی طبقه متوسط و طرفداران حکومت از وضعیت موجود خبر داد و پیش بینی کرد که حزب حاکم انتخابات بعدی را واگذار کند.

در پی بحران اقتصادی اخیر ترکیه و کاهش ارزش لیر در برابر دلار، رسانه های غربی زیادی به موضوع بحران اقتصادی ترکیه و تأثیر آن بر اروپا واکنش نشان دادند. روزنامه ساندی تایمز بر اساس نظرسنجی و مصاحبه هایی که با مردم ترکیه و رأی دهنگان به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور و حزب عدالت و توسعه (AKP) داشت، در مقاله ای به تأثیرات بحران اقتصادی اشاره کرد.

لوئیز کالاگان خبرنگار ساندی تایمز نوشت: «حامیان سابق اردوغان می گویند رئیس جمهور پس از 20 سال زمامداری کشور دیگر هیچ پیوندی با سیاست ترکیه ندارد. با این همه رأی دهنگان ترک گزینه های کمی برای انتخابات دارند.»

این روزنامه نگار انگلیسی قصه یکی از طرفداران پر و پا قرص حکومت اردوغان را نوشته است که همیشه در میتینگ های اردوغان شرکت می کرده است. این فرد اخیرا به دلیل بحران اقتصادی حتی توان پرداخت فاکتورهای انرژی خود را ندارد. او به خبرنگار ساندی تایمز گفته است که اردوغان از مردم فاصله گرفته است.

بر اساس این گزارش بسیاری از رأی دهندگان به AKP به دلیل بحران های اقتصادی اخیر از طرفداری این حزب دست کشیده اند. یکی از نشانه های این موضوع نیز واگذار کردن شهرهای استانبول و آنکارا در آخرین انتخابات محلی از سوی AKP است.

در حالی که اردوغان در دوره هایی از زمامداری خود بالای 50 درصد از حمایت طبقه متوسط جامعه را داشته، این حمایت در سال های اخیر به کمتر از 30 درصد کاهش یافته است. ساندی تایمز تحلیل کرده است که شانس اردوغان برای انتخابات 2023 بسیار متزلزل است. حتی ترفندهای او برای دشمن سازی از قدرت های خارجی نیز دیگر خریداری در کشور ندارد.

در این مقاله با اشاره به بحران اخیر ترکیه درباره کمبود دارو در داروخانه های کشور، آمده است: «برای شهروندان طبقه متوسط ترکیه درک وضعیت جدید بسیار دشوار شده است. در حالی که شهروندان طبقه متوسط ترکیه پیشتر برای تعطیلات به خارج از کشور سفر می کردند، اکنون در حال انبار کردن دارو در خانه هایشان هستند. همچنین به نظر می رسد که تولید کنندگان پیش از افزایش واقعی قیمتها، قیمت کالاهای تولیدی خود را افزایش دهند که این خود جای نگرانی دارد.»

کد خبر 22200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha