حجم آب دریاچه ارومیه ٢.١٠ میلیارد متر مکعب کاهش یافت

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر دریاچه ارومیه ٢.٤٥ میلیارد مترمکعب آب دارد و آمار مقایسه ای حاکی از کاهش بیش از ٢.١٠ میلیارد مترمکعبی آب دریاچه است

به گزارش کردپرس، یاسر رهبردین با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه در جمع خبرنگاران افزود: تراز فعلی دریاچه ۱۲۷۰.۵٦ متر است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ١٢٧١.٢١ متر بود .این آمار مقایسه ای کاهش، ۶٥ سانتیمتری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

او با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر ١٧٧٧ کیلومتر مربع است، که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ٣٤٧٤ کیلومتر مربع بود. با توجه به این آمار وسعت دریاچه ١٦٩٧ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

گفت: دریاچه ارومیه ٢.٤٥ میلیارد مترمکعب آب دارد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ٤.٥٥ میلیارد مترمکعب بود. آمار مقایسه ای حاکی از کاهش بیش از ٢.١٠ میلیارد مترمکعبی آب دریاچه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در خصوص میزان بارش های ثبت شده در استان از ابتدای سال آبی جاری نیز بیان کرد: تاکنون ٤١.٤ میلیمتر بارش ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل ٤٣.٧ درصد کاهش داشته است. در حوزه زاب نیز تا کنون ٦٧ میلیمتر بارش به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣٤ درصد کاهش بارش داشته است.

او بیان کرد: در کل استان نیز از ابتدای سال جاری آبی تا کنون ٤٣.٠٤ میلیمتر بارش ثبت شده که نسبت به سال قبل ٣٠.٤ درصد و نسبت به دراز مدت ٣٦.٥ درصد با کاهش بارش روبه رو بوده ایم.

کد خبر 22119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha