۲۸۴ قلم داروی دامی تاریخ گذشته در مریوان کشف شد

سرویس کردستان - رئیس شبکه دامپزشکی مریوان گفت: ۲۸۴ قلم داروی تاریخ مصرف گذشته در چند داروخانه این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی کردستان، مسعود خاتمی گفت:‌ بازدید و بازرسی از داروخانه های دامپزشکی این شهرستان در راستای طرح رصد و پایش تا توزیع داروهای دامپزشکی توسط بازرسان شبکه دامپزشکی انجام شد.

وی افزود: بازرسان این شبکه در بازرسی از داروخانه های سطح شهرستان تعداد ۲۸۴ قلم داروی دامی که تاریخ مصرف آن گذشته بود و قابل استفاده نبود را کشف و ضبط کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی مریوان اظهار کرد: نظارت و بازرسی از مراکز بخش خصوصی و داروخانه های دامپزشکی سطح شهرستان به صورت مستمر ادامه دارد و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان و سودجویان برخورد قاطع می شود.

خاتمی ادامه داد: با افتتاح جاده جدید مریوان سنندج در مسیر روستای «جانوره» افرادی سود جو با استفاده از موقعیت تردد مسافران و مهمانان نسبت به ذبح و کشتار غیرمجاز دام اقدام کرده که به صورت کاملا غیربهداشتی و به دور از بازرسی بهداشتی شبکه دامپزشکی است.

وی از شهروندان درخواست کرد از خرید گوشت قرمز بدون مهر بازرسی دامپزشکی خودداری کنند چرا که یکی از مهمترین بیماری های دامی در گوشت آلوده، حضور انواع مختلفی از کرم های پهن بنام انگل که به ارگان های مختلف بدن مانند معده، روده، کبد و کلیه‌ها حمله و عوارض بسیار نامطلوبی ایجاد می کنند.

کد خبر 22023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha