52 درصد جمعیت کردستان واکسینه هستند

سرویس کردستان - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۷۳ درصد جمعیت استان دُز اول و ۵۲ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش کرد پرس، بهروز اخوان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا در کشور، شهرستان‌های سنندج، دیواندره و بانه در وضعیت نارنجی و مریوان، سقز، دهگلان، کامیاران، سروآباد، بیجار و قروه هم در وضعیت زرد هستند.

وی با اشاره به روند مطلوب و روبه رشد واکسیناسیون در استان، اظهار کرد: ۷۳ درصد جمعیت دُز اول و ۵۲ درصد نیز دُز دوم واکسن خود را دریافت کرده ودر مقابل کرونا واکسینه شده اند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: واکسیناسیون علیه کرونا تا رسیدن به ایمنی جمعی در حال انجام است و بیشتر گروه‌های هدف را هم در برگرفته است.

اخوان یادآور شد: تزریق نوبت سوم یا دُز یادآور در استان برای افراد بالای ۶۰ سال و بیماران خاص در حال انجام است و ۵۸۳ نفر تاکنون این نوبت را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کووید 19، یک روش ایمن برای کمک به ایجاد ایمنی است، یادآور شد: ایمنی افراد واکسن زده 5 برابر از افرادی است که به بیماری کرونا مبتلا شده و واکسن نزده اند. طبق اظهارات این مقام مسئول، دریافت واکسن بیماری کرونا، منجر به کاهش مرگ و میر و بستری در بیمارستان می شود.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: بیش از 80 درصد افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه، واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

کد خبر 21847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha