اتمام عملیات تونل انتقال آب سد «کانی سیب» به دریاچه ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی او با قدردانی از تلاش تمامی مهندسین و کارکنان طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی، حفر تونل 36 کیلومتر انتقال آب از سد کانی سیب به اتمام رسید .

به گزارش کردپرس، محمدصادق معتمدیان در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان ، با تاکید بر افزایش هم افزایی و تعامل بیشتر با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ مرز بندی برای افزایش تعامل و همفکری وجود ندارد، چرا که تمامی دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، دغدغه ی تیم مدیریتی استان است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با همفکری و تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استفاده از ظرفیت های استان، مسائل و مشکلات مردم را حل کنیم و نتیجه این تلاش ها در حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم دیده شود.

او با اشاره به محدود بودن منابع مالی کشور، بر اولویت بندی اجرای پروژه ها در استان تاکید کرد و گفت: تیم های مدیریتی در استان تشکیل می شود و بعد از احصاء مشکلات مردم در تمامی مناطق استان از ظرفیت های استانی و ملی برای حل این مشکلات استفاده می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد : 80 درصد اعتبارات کشور در اختیار وزارتخانه ها و نهادهای ملی است و باید تلاش کنیم با پیگری ها مدیران استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این اعتبارات برای آبادانی و پیشرفت استان جذب و استفاده شود.

باید سهم استان را از منابع و اعتبارات کشور دریافت کنیم

معتمدیان با اشاره به مشکلات زیاد مردم استان در حوزه های مختلف گفت: حل بسیاری از این مشکلات حتی نیاز به اعتبار مالی ندارند و با یک تصمیم گیری مدیریتی، قابل حل هستند. ما صدای رسای مردم استان خواهیم بود تا بتوانیم دغدغه های مردم را در سطح ملی مطرح و سهم استان را از منابع و اعتبارات کشور دریافت کنیم.

استاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال کارهای سخت و پرگره در استان می رویم و با استفاده از تیم های مدیریتی و مدیران شجاع ، کارآمد ، متعهد و انقلابی و هماهنگ و تمامی ظرفیت های ملی و استانی برای حل مشکلات مردم تلاش می کنیم.

آماده سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی هستیم

معتمدیان با اشاره به سفرهای ریاست جمهوری به استانهای مختلف کشور، ادامه داد: برای سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی اعلام آمادگی کردیم و امیدواریم از ظرفیت حضور رییس جمهور محترم در استان در جذب اعتبارات بیشتر در بودجه سال آینده و اتمام طرح های نیمه تمام استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فعالیت جزیره ای و بخشی برخی از بانک ها بویژه بانک های خصوصی در استان ادامه داد: برخی از بانک ها منابع جذب شده در استان را در خارج از استان سرمایه گذاری می کنند و این برای استان قابل قبول نیست و منابع جذب شده در استان باید برای آبادانی ، پیشرفت و سرمایه گذاری در استان هزینه شود.

تشکیل کمیته پیگیری مشکل تعاونی های مسکن

او همچنین با اشاره به مشکلات برخی از تعاونی های مسکن در شهرهای استان ادامه داد: به منظور رفع موانع و مشکلات این تعاونی ها کمیته پیگیری مشکل تعاونی های استان در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و پرونده تک تک این تعاونی ها بصورت مجزا بررسی خواهد شد.

معتمدیان از تشکیل کمیته دائمی بررسی مسائل و مشکلات سیب در معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی خبر داد و افزود: حل مشکلات باغداران، رفع موانع جذب سیب صنعتی در واحدهای صنایع تبدیلی، رفع موانع صادرات سیب، توسعه صنایع سورتینگ و بسته بندی و برند سازی سیب استان در این کمیته بررسی می شود.

او در ادامه با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمین استان در شورای عالی آمایش کشور ، گفت: هرچند در بخشهایی این سند نیاز به اصلاحاتی وجود دارد ، اما به عنوان یک سند بالادستی می تواند به عنوان یک نقشه راه در اجرای طرح ها و پروژه ها نقش آفرینی کند.

اقتصادی کردن پروژه راه آهن در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی ترانزیت و تجارت بین الملل را از مزیت های مهم استان برای پیشرفت و آبادانی استان دانست و ادامه داد: توسعه حمل و نقل ریلی از جمله اتصال راه آهن نقده به مرز تمرچین ، راه آهن ارومیه به مرز سرو و اتصال راه آهن ارومیه به سلماس به عنوان یک مطالبه جدی و در راستای اقتصادی کردن پروژه راه آهن استان می تواند مورد توجه قرار گیرد و اجرای این طرح ها در قالب ایجاد کنسرسیوم های مالی با مشارکت بخش خصوصی می تواند به عنوان درخواست در سفر ریاست جمهوری به استان مطرح شود.

او همچنین از تشکیل صندوق های اعتباری و مالی در استانها خبر داد و گفت: در قالب این صندوق های مالی بخشی از درآمد های استان با نظر استاندار برای پیشرفت در خود استان هزینه می شود.

جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه ها برای اتمام پروژه های نیمه تمام

معتمدیان با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات ملی، ادامه داد: جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه ها برای اتمام پروژه های استان، حضور در کمیسیون تلفیق و افزایش اعتبارات استان در بودجه سال آینده ، جذب اعتبارات برای فصل آموزش برای ساخت و نوسازی فضاهای آموزشی، تامین اعتبار برای اجرای سند سازگاری با کم آبی ، جذب اعتبارات ویژه ملی در راستای ایجاد شهرک های گلخانه ای و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، اصلاح و توسعه شبکه های انتقال آب از جمله مطالباتی است که نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی می توانند از ظرفیت های ملی پیگیری نمایند.

در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان، نکته نظرات خود را خصوص مسائل و مشکلات حوزه انتخاباتی خود و راهکارهای پیشرفت و آبادانی استان را مطرح کردند.

کد خبر 21729

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha