فروش قرص های دست ساز حاوی مواد مخدر در یک عطاری متوقف شد

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست اداره فرآورده های طبیعی ،سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: یک باب عطاری متخلف به دلیل فروش قرص های دست ساز غیر مجاز با احتمال وجود ترکیبات روان گردان و مخدر پلمب شد.

به گزارش کردپرس، فرزاد صیادی فر در این خصوص به وب دا گفت: با تلاش ها و زحمات همکاران این معاونت و همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر این واحد عطاری پلمب شد.

او ادامه داد: از این عطاری، قرص های دست ساز غیر مجاز با احتمال وجود ترکیبات روان گردان و مخدر از جمله ترامادول و داروهای غیرمجاز جنسی قاچاق کشف و ضبط شد و افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست اداره فرآورده های طبیعی ،سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: از ابتدای سال 1400 تا کنون بالغ بر138 بازرسی مشترک با حضور بازرسان این معاونت ، پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاونت بهداشتی دانشگاه و نمایندگان صنف عطاران از عطاری ها داشتیم که منجر به 9 مورد پلمب عطاری متخلف شد.

صیادی فر بیان کرد: این موضوع بارها و بارها از طریق رسانه به مردم فهیم استان اعلام شده است که عطاریها واحد صنفی هستند که مجاز به فروش گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی و مفردات بدون درج ادعای درمانی هستند و فروش هرگونه فرآورده دارویی و یا پودر کردن گیاهان و ترکیب و کپسوله کردن گیاهان تخلف محسوب می شود .

او تاکید کرد: از همشهریان محترم خواستاریم در صورت مشاهده موارد تخلف، موضوع را با این معاونت و یا سازمان صنعت، معدن و تجارت که متولی اصلی فعالیت عطاری ها هستند، گزارش کنند.

کد خبر 20716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha