533 هزار هكتار از اراضی كردستان زیر کشت پاییزه گندم رفت

سرویس کردستان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۵۳۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت پاییزه گندم رفته است.

به گزارش کرد پرس، محمدصالح احمدی با اشاره به اینکه برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به کردستان برای کشت گندم 582 هزار هکتار است، گفت: امسال قرار شده 32 هزار هکتار گندم آبی و 550 هزار هکتار گندم دیم در استان کشت شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای آغاز سال زراعی جاری (اول مهر ماه) 23 هزار هکتار گندم آبی و 510 هزار هکتار گندم آبی در استان کشت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه 92 درصد برنامه ابلاغی کشت گندم در استان محقق شده است، افزود: برخلاف اینکه پیش بینی شده بود اواخر آبان امسال بارندگی در استان اتفاق می‌افتد طی چند روز اخیر بارندگی موثر روی داد و همین نویدبخش تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری خواهد بود.

احمدی نیاز سالانه استان به بذر گندم را حدود 90 تا 95 هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: هر کشاورزی که از بذور گواهی شده و پرورشی استفاده کند به ازای هر هکتار زمین زراعی او علاوه بر سهمیه، 2 کیسه کود اوره اضافی دریافت خواهد کرد.

وی به ارقام گندم کشت شده در استان اشاره کرد و یادآور شد: در گندم آبی بذور پیشگام، میهن و حیدری و در گندم دیم 10 تا 11 رقم هم چون باران، واران، صدرا، رصد، هشترود، اوحدی، آذر 2، هما و سرداری سالانه در اراضی کشاورزی استان کشت می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه 21 هزار و 500 تن بذر گواهی شده توسط سازمان تامین شده است، بیان کرد: در سال زراعی گذشته بیش از 500 هزار تن گندم در استان تولید و 280 هزار و 225 تن گندم مازارد برنیاز هم از کشاورزان استان خریداری شد.

کد خبر 20514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha