نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی در ستاد احیای دریاچه ارومیه پیگیری شود

سرویس آذربایجان غربی– رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، بر ضرورت پیگیری ترک فعل های انجام شده در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی در این باره تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، وحید جلال زاده، نماینده ارومیه در مجلس در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نوشته است: حال دریاچه ارومیه، نگین آبی شمال‌غرب در استان آذربایجان غربی خوب نیست و معیشت و زندگی میلیون ها هموطن در شمال‌غرب کشورمان و در حوزه آبریز آن به ادامه حیات دریاچه گره خورده است.

او ادامه داد: عدم توجه به موضوع مهم احیای دریاچه ارومیه و خشک شدن آن و رسوب میلیون ها تن نمک در کف دریاچه با ایجاد کانون‌های بحرانی تولید گرد و غبار نمکی علاوه بر تهدید زیست بوم گیاهی و جانوری و آسیب به زمین های کشاورزی، بی شک موج مهاجرت وسیع از این منطقه را رقم خواهد زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند در سال‌های اخیر رحمت الهی و بارش‌های باران به داد این نگین آبی شمال‌غرب رسید، اما پیکر دریاچه زخمی از سوءمدیریت های سال‌های اخیر در ستادی است که به احیای آن منجر نشد. باید به این مسئله توجه کرد که منطقه ما مهم تر از مشکل آب، درگیر مسئله مدیریت آب است.

جلال زاده، خطاب به رییس جمهور تصریح کرد: لذا از جنابعالی انتظار داریم به عنوان مهم‌ترین مطالبه مردم آذربایجان و حوزه آبریز دریاچه ارومیه و در راستای تحقق وعده دولت سیزدهم به مردمان دلیر این منطقه، ترک فعل های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی که علی الظاهر فقط نتوانست جانی به دریاچه نیمه جان ببخشد را پیگیری نمایید.

او اضافه کرد: همان‌گونه که جنابعالی در وعده های خود به مردم غیور آذربایجان غربی، موضوع احیای دریاچه ارومیه را جز اولویت‌های دولت سیزدهم برشمردید، مردم غیور منطقه و دوست‌داران دریاچه ارومیه به همت دولت سیزدهم در این مهم امیدوارند.

نماینده ارومیه در مجلس گفت: از چند ماه گذشته، زمان قانونی ستاد احیا پایان یافته و به تبع آن اکثر پروژه های احیا نیز متوقف شده است، لذا به نمایندگی از مردم شریف ارومیه پیشنهاد می نمایم برای جلوگیری از خسارات عظیم در اسرع وقت کمیته ای به ریاست جنابعالی و با حضور وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، سازمان محیط زیست، استانداران استان های حوزه آبریز، تنی چند از نمایندگان مردم در مجلس تشکیل شود و نسبت به حل و فصل عاجل موضوع، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

15 هزار میلیارد تومان خرج شد، اما دریاچه ارومیه آب رفت!

طرح تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه کلید خورد

کد خبر 17209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha