قتل عام خانواده کُرد سوری توسط ارتش ترکیه در عین عیسی

سرویس سوریه - چهار تن از اعضای یک خانواده کرد سوری شامل پدر و 3 کودک وی توسط نیروهای نظامی ترکیه کشته شدند.

به گزارش کردپرس، نیروهای نظامی ارتش ترکیه با هدف قرار دادن خانه یک خانواده کُرد سوری در منطقه عین عیسی در شمال شرق سوریه، 4 تن از اعضای این خانواده از جمله یک بزرگسال و 3 کودک را قتل عام کردند.

هاوارنیوز با انتشار این خبر نوشت که نیروهای نظامی ارتش ترکیه با استفاده از تانک هایشان، خانه یک خانواده کرد سوری را در روستای صفاویه عین عیسی مورد حمله قرار داده و 4 تن از اعضای این خانواده را کشتند.

در نتیجه این حمله 4 تن از اعضای خانواده «زيدان خلف العيسى»، شامل زید 54 ساله پدر خانواده و کودکانش به نام های زیاد 12 ساله، مونا و هدی جان خود را از دست داده اند.

لازم به ذکر است، مادر این خانواده و یک کودک وی به بیمارستان رقه منتقل شده اند و اطلاعی از وضعیت آنها در دست نیست.

ارتش ترکیه از روز گذشته روستای صفاویه، در سه کیلومتری شرق انبار شرگیراک در جنوب بزرگراه M4 را با سلاح های سنگین مورد حمله قرار داد.

یکی از شاهدان عینی به نام عبدالقادر احمد آل احمد، پرستار بیمارستان شهید عمر علوش در شهر عین عیسی گفت: «حدود دو تا سه بعد از نیمه شب دیروز ، روستای صفاویه در نزدیک شرگیراک بمباران شد و ما برای کمک به مجروحان رفتیم. ما نتوانستیم آنها را به بیمارستانی در رقه منتقل کنیم، در نتیجه آنها که دچار جراحات شدید و خونریزی شدید بودند جان خود را از دست دادند.»

کد خبر 14651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha