امنیت رژیم صهیونیستی دلیل حضور آمریکا در سوریه است

سرویس سوریه-عضو دفتر حقوقی شورای میهنی کُرد(ENKS) گفت : آمریکاییها برای حفاظت از امنیت رژیم صهیونیستی در سوریه هستند.

«رضوان سیدو» عضو دفتر حقوقی شورای میهنی کُرد(ENKS) در گفت‌وگو با کُردپرس درباره آینده حضور آمریکا در کُردستان سوریه، اظهار کرد:وقتی آمریکا از گری‌سپی و سریکانی خارج شد، ترکیه و گروه‌های مسلح این مناطق را تصرف کردند و دست به جرایم بیشماری زدند و این اقدامات را در عفرین و جرابلس نیز تکرار کردند.
وی ادامه داد:وضعیت سوریه و افغانستان مانند یکدیگر نیست.آمریکا به سه دلیل به سوریه آمد.دلیل اول، جنگ با داعش و گروه‌های تروریستی بود.موضوع دوم مقابله سیاسی و نظامی با ایران و دلیل سوم پیدا کردن راه‌حلی برای بحران سوریه بود که آمریکا را به سوریه کشاند.
وی تصریح کرد:این یک واقعیت است که منافع آمریکا پیش از حقوق ملت‌ها و مردم سوریه است اما خروج آمریکا از سوریه به ضرر کُردها است.
وی خاطرنشان کرد:خروج آمریکا، ترکیه و گروه‌های مسلح را تحریک می‌کند تا به کُردها حمله کنند.مسئله بعدی خروج آمریکا باعث ناکام‌ ماندن گفتگوی کُردی-کُردی میان‌شورای میهنی کُرد و احزاب اتحاد میهنی کُرد خواهد شد.چرا که آمریکا در حال حاضر بعنوان گرانتور در مذاکرات حضور دارد و خروج‌ آمریکا از سوریه این مذاکرات را به بن بست می‌کشاند.
عضو دفتر حقوقی شورای میهنی کُرد(ENKS) گفت:منافع کُردها در اتحاد و وحدت در سوریه است.ترکیه و گروه‌های جهادی به بهانه حضور پ.ک.ک در کُردستان سوریه این فرصت را پیدا می‌کنند تا به این منطقه حمله کنند.البته همه این‌ها بهانه است تا مسئله کُرد در سوریه حل نشود اما باید بهانه نیز دست ترکیه و این گروه‌ها نداد.
وی در پایان گفت:امنیت اسراییل برای آمریکا مهم است و به بهانه حفاطت از اسراییل در سوریه می‌ماند.
کد خبر 14364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha