تا زمانی که pyd به pkk وابسته باشد کسی با آنها مذاکره نمی کند

سرویس سوریه-مسئول رسانه‌ای حرکت آزادی کُردستانی(ŞAK) در سوریه اظهار کرد: مادامی که پ.ی.د وابسته به پ.ک.ک باشد کسی با این گروه مذاکره نمی‌کند.در حال حاضر پ.ک.ک در "لیست ترور" آمریکا و اروپا قرار دارد و کسی با گروه‌های وابسته به آن مذاکره نمی‌کند.

«عبدالله امام» مسئول رسانه‌ای حرکت آزادی کُردستانی(ŞAK) در سوریه با اشاره به احتمال خروج‌ آمریکا از سوریه بمانند افغانستان و عراق ، توضیح داد:وضعیت سوریه شرایط ویژه‌ای است. هنوز بحران سوریه اتمام نیافته و راه‌حل سیاسی برای سوریه پیدا نشده و طرح‌های آمریکا در سوریه اجرا نشده است، لذا حضور سربازان آمریکایی در سوریه برای ایالات متحده ضرورت دارد.
مسئول رسانه‌ای حرکت آزادی کُردستانی(ŞAK) اگر به بیانیه‌های وزارت خارجه آمریکا دقت کنید، مسئولان آمریکایی می‌گویند جنگ با داعش و ترور در سوریه به اتمام رسیده و لازم است در مناطق آزاد شده امنیت و آرامش برقرار شود.برقراری آرامش در کُردستان سوریه آرامش را در مناطق شمال و شرق سوریه نیز محقق می‌کند.
وی تصریح کرد:برای این‌ هدف، آمریکا بعنوان گارانتور در مذاکرات کُردی-کُردی حضور دارد و مادامی که پ.ی.د وابسته به پ.ک.ک باشد کسی با این گروه مذاکره نمی‌کند.در حال حاضر پ.ک.ک در "لیست ترور" آمریکا و اروپا قرار دارد و کسی با گروه‌های وابسته به آن مذاکره نمی‌کند به همین خاطر آمریکا جدی است تا مذاکرات کُردی-کُردی به نتیجه برسد و ارتباط پ.ی.د با پ.ک.ک قطع شود تا اداره‌ای کُردی-سوری در این منطقه ایجاد شود و در این قضیه ترکیه راضی شود و اروپا نیز به وجود اداره‌ای کُردی در سوریه اعتراف کند و آمریکا نیز در حمایت از کُردها در سوریه ادامه دهد.
کد خبر 14365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha