دیدار هیأت عالیرتبه وزارت پیشمرگ با وزیر کشور عراق در بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – وزیر کشور عراق با دبیرکل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان درباره همکاری در مناطق امنیتی مشترک گفتگو کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از ناس نیوز، دفتر رسانه ای وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "عثمان الغانمی" وزیر کشور عراق با یک هیأت عالیرتبه از مسئولان امنیتی و نظامی اقلیم کردستان از جمله "جبار یاور" دبیرکل وزارت پیشمرگ اقلیم دیدار و گفتگو کرد.

براساس این بیانیه، وزیر کشور در این دیدار، ضمن خوش آمدگویی به هیأت اقلیم کردستان، با آنها درباره مسائل مورد اهتمام طرفین، از جمله هماهنگی و همکاری، تقویت امنیت و ثبات به ویژه در مناطق مشترک بین نیروهای امنیتی و نظامی دولت مرکزی و نیروهای پیمشرگ اقلیم کردستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

بیانیه وزارت کشور عراق می افزاید: شرکت کنندگان در این نشست درباره تقویت امنیت مناطق مرزی و حمایت از نیروهای مشترک از طریق ارائه تجهیزات نظامی، تقویت تلاش ها در زمینه نصب دوربین های دید در شب به ویژه در منطقه محل مأموریت لشکر سوم فرماندهی منطقه اول در استان سلیمانیه و حلبچه مذاکره کردند.

عثمان الغانمی در این دیدار تأکید کرد: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در زمینه نابودی تشکیلات تروریستی داعش و مبارزه با جرایم نقش گسترده ای داشته اند.

اعضای هیأت نظامی اقلیم کردستان نیز در این دیدار، با تقدیر از وزیر کشور عراق به دلیل اهتمام ویژه اش به تقویت امنیت و ثبات در این کشور و ارتباط مستمر با دستگاههای امنیتی و نظامی مختلف برای تحقق امنیت در مناطق مختلف تقدیر و تشکر کردند.

کد خبر 11804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha