سیلاب 25 هزار خانه را در کشور تخریب کرد

سرویس ایران- معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسکن کشور گفت بر اثر جاری شدن سیلاب بیش از 25 هزار واحد مسکونی در استان هایی که درگیر بارندگی شدید و سیلاب بودند ، تخریب شده است .

به گزارش کرد پرس ، هادی درفشی در جمع خبرنگاران در شهرستان سیمرغ مازندران افزود : همچنین بیش از 60 هزار واحد مسکونی در استان هایی که درگیر سیلاب بوده اند ، نیازمند تعمیرات است .

وی گفت : البته این آمار اولیه است و بعد از فروکش کردن سیلاب می توانیم آمار قطعی میزان خسارت های وارده به واحدهای مسکونی و تجاری را اعلام کنیم.

معاون بنیاد مسکن کشور استان های درگیر سیلاب را مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی ، گیلان ، کردستان ، کرمانشاه ، سیستان و بلوچستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، فارس و خوزستان اعلام کرد.

درفشی در خصوص ساخت واحدهای خسارت دیده در استان مازندران هم گفت : پیش بینی بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای خسارت دیده سیل در استان مازندران حداکثر تا شهریور ماه است.

وی افزود : آنچه برای ما مهم است مشارکت مردمی است و همچنین واحدهایی که نیازمند کمک بیشتر باشد از کمک خیرین و سپاه برای ساخت آنها استفاده خواهیم کرد .

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسکن گفت : از طرف بنیاد مسکن برای روستاها وام 40 میلیون تومانی با دوره بازپرداخت 15 ساله و سود چهار درصد تعریف شده است.

درفشی در خصوص در اختیار قرار دادن سیمان رایگان هم اظهار داشت : هشت تن سیمان برای واحدهای احداثی و 1.5 تن برای واحدهای تعمیراتی در شهرهای آسیب دیده نظر گرفته ایم که به صورت رایگان در اختیار آسیب دیدگان سیل قرار می گیرد.

وی با اعلام اینکه سیمان مورد نیاز را بنیاد مستضعفان تامین می کند ، افزود : برای هر واحد مسکونی در حال احداث 80 کیسه سیمان به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد .

کد خبر 108003

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha