ائتلاف فردای روشن بازیچه تداوم ریاست کنونی اتاق بازرگانی سنندج شد/ خواهان لغو نتایج انتخابات اتاق بازرگانی به دلیل تخلفات صورت گرفته هستیم

سرویس کردستان- در انتخابات اتاق بازرگانی سنندج، ائتلافی تحت عنوان فردای روشن با انتشار لیستی از کاندیداها به پیروزی رسید. در این میان سه نفر از این لیست از ورود به جمع اعضای منتخب باز ماندند. یکی از این افراد در گفتگو با کردپرس گفت: ائتلاف فردای روشن بازیچه تداوم ریاست کنونی اتاق بازرگانی سنندج قرار گرفته است.

به گزارش کردپرس؛ انتخابات اتاق بازرگانی سنندج با اعتراض گسترده بسیاری از منتقدان، ناظران و نیز کاندیداهای ناکام در ورود به جمع اعضای اتاق بازرگانی روبرو شد. در این انتخابات لیست فردای روشن با جمعی از کاندیداها توانست اکثریت قریب به اتفاق افراد منتخب اتاق بازرگانی سنندج را بدست آورد. با این وجود سه نفر از لیست فردای روشن نتوانستند حداکثر نسبی برای حضور در اتاق را بدست آوردند. یکی از این کاندیداها در گفتگو با کردپرس از وقوع تخلف از سوی لیست ائتلاف متبوعش خبر داد.
این فعال اقتصادی ضمن اشاره به جایگاه خود به عنوان یکی از گزینه های اصلی ریاست آتی بازرگانی گفت: لیست فردای روشن با رایزنی و حمایت های بنده و تعدادی دیگر از دوستان توانست خود را به عنوان لیست اصلح به رای دهندگان معرفی کند. با این وجود بعد از آنکه توانستیم نظرات جمع کثیری از رای دهندگان را کسب نماییم، به صورت ناجوانمردانه از سوی تعدادی از هم طیف های خود به صورت نانوشته مورد حذف قرار گرفتم.
وی با اشاره به آمارهای ارائه شده از سوی ائتلاف پیشگامان توسعه کردستان در خصوص تعداد کارت های عضویت صادر شده در روزهای هفتم و هشتم تاکید کرد: ائتلاف فردای روشن حتی بدون صدور هرگونه کارت عضویت جدیدی به راحتی امر می توانست پیروز نتایج انتخابات باشد. با این وجود هدف از صدور این کارت های عضویت حذف بنده به عنوان یکی از گزینه های اصلی ریاست اتاق بازرگانی بود که با استفاده از این تعداد کارت آرای خود را نسبت به آرای بنده و دو نفر از دیگر دوستان افزایش دهند تا در نهایت نام ما در لیست اعضای منتخب اتاق بازرگانی قرار نگیرد.
نامبرده در خصوص نحوه اخذ رای به وسیله کارت های صادر شده در لحظات پایانی گفت: کارت ها به صورت شبانه به درب منازل ارسال شده و با تطمیع به اینکه در صورتی که به این لیست (لیستی که نام سه نفر از کاندیداهای ائتلاف فردای روشن خط خورده بود) رای بدهید، کارتهای شما تا یک سال تمدید می گردد.
در ادامه این کاندیدای ائتلاف فردای روشن با اشاره به طرح شکایت صورت گرفته عنوان نمود: فشار زیادی بر اتاق بازرگانی وارد شده است و در حال حاضر جو حاکم بر فضای اتاق بازرگانی به دلیل تخلفات صورت گرفته بسیار آشفته و پر تنش است.
این کاندیدای معترض به انتخابات در خصوص ضرورت ورود دستگاه دولتی گفت: جا دارد دستگاه دولتی هوشیارانه در این خصوص عمل نماید. در غیر این صورت این حجم از کارت هر گونه انتخابات واقعی را مختل می نماید و باعث رشد فساد در اتاق خواهد شد که در نهایت اتاق با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد و بی تردید در عرصه، این مردم و فعالان اقتصادی هستند که متضرر خواهند بود.
در پایان این فعال اقتصادی از بخشی دیگر از تخلفات صورت گرفته در روز هشتم پرده برداشت و مطرح نمود: در شب هشتم کارمندی که در اختیار هیات نظارت قرار گرفته شده بود تا موظف به حسن اجرای انتخابات باشد، در حال تمدید کارت بوده است که این مصداق بارز تخلف به حساب می آید.

گفتگو: امیر شریفی

کد خبر 106757

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha