۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
کاهش 25 میلیون متر مکعبی آب سد مهاباد!

سرویس آذربایجان غربی- مدیر امور آب مهاباد گفت: حجم آب مخزن دریاچه سد مهاباد به ۱۶۰ میلیون متر مکعب رسید که این مقدار ۲۵ میلیون مترمکعب کمتر از مدت مشابه سال قبل است و ذخیره برفی منطقه به صفر رسید.

به گزارش کردپرس، رضا جهین با اشاره به اینکه در حال حاضر تراز سد مهاباد به ‌هزار و ۳۵۴ متر از سطح دریاهای آزاد رسیده اظهار داشت: این مقدار نیز چهار متر کمتر از تراز سد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

او با اشاره به اینکه بارندگی چند روز گذشته حجم ورودی آب به سد مهاباد را به پنج مترمکعب بر ثانیه رساند، ادامه داد: دبی خروجی آب از سد این شهرستان هم ۱.۷ متر مکعب بر ثانیه است که این میزان برای مصرف شرب و صنعت است.

مدیر امور آب مهاباد با بیان اینکه ذخیره برفی منطقه به صفر رسیده است، اظهار داشت: ضروری است شهروندان و کشاورزان نسبت به هدر رفت آب و استفاده بهینه از آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.

جهین همچنین از شهروندان خواست نسبت به رعایت نظافت اطراف سد و جلوگیری از آلودگی آب در بالادست سد حساس باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق شماره تماس ۴۴۴۲۲۲۲۰۸۱ بلافاصله مراتب را به اداره اطلاع دهند.

ایرنا نوشت؛ سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۵ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب شرب شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.

کد خبر 9451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha