اتحاد اسلامی کردستان: اپوزیسیون خواهیم بود

سرویس عراق و اقلیم کردستان – اتحاد اسلامی کردستان اپوزیسیون بودن طی چهار سال آینده در اقلیم کردستان را اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، اتحاد اسلامی کردستان امروز (دوشنبه 30 مهر 1397) در کنفرانسی خبری عدم مشارکت در دولت آینده اقلیم کردستان را اعلام کرد.

در این کنفرانس خبری، اتحاد اسلامی کردستان اعلام کرد که به عنوان اپوزیسیون فعالیت خواهد کرد و هیچ مشارکتی در دولت جدید نخواهد داشت.

همچنین اعلام شد که اتحاد اسلامی شکایت رسمی خود از نتایج انتخابات پارلمانی 30 سپتامبر و وجود تقلب در آن را در کمیسیون عالی انتخابات ثبت کرده است.

در انتخابات پارلمانی پنجم اقلیم کردستان ائتلاف اصلاح شامل (اتحاد اسلامی و جنبش اسلامی) با محوریت اتحاد اسلامی، 79 هزار و 434 رای را کسب نمود و این در حالی است که در انتخابات دوره چهارم میزان آرا این حزب 186 هزار و 741 رای بود یعنی کاهش 107 هزار و 307 هزار رای (57.4%-) را تجربه کرد.

اتحاد اسلامی کردستان در پارلمان چهارم اقلیم کردستان دارای 10 کرسی بود و بر اساس نتایج انتخابات در پارلمان پنجم 5 کرسی را به خود اختصاص داده است.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات اقلیم کردستان بامداد یک شنبه 29 مهر، در یک کنفرانس خبری نتایج رسمی و نهایی انتخابات پارلمانی اقلیم پس از شمارش 100 درصد آرا را اعلام کرد که بر اساس آن، حزب دمکرات کردستان (پارتی) با کسب 668 هزار و 70 رای در جایگاه نخست قرار گرفت و از مجموع 100 کرسی ویژه کردها در پارلمان، 45 کرسی را از آن خود کرده است.

کد خبر 88621

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha