آرتمیای دریاچه ارومیه می تواند با صنعت بزرگ خودروسازی ‌رقابت کند

سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: آرتمیای دریاچه ارومیه از نظر اقتصادی موجود باارزشی است و حتی می تواند با صنعت های بزرگ دیگر از جمله خودروسازی ‌رقابت کند. اگر در گذشته با جدیت بیشتری به موضوع آرتمیا پرداخته می شد امروز ارزش صادرات این محصول بسیار روز افزون بوده و می توانست ارز عظیمی وارد کشور کند.

به گزارش کردپرس، حجت‌الاسلام حسن درویشیان که صبح امروز با رییس قوه قضائیه به استان آذربایجان غربی سفر کردند با اشاره به تحریم‌هایی که بر کشور تحمیل شده است، اظهار داشت: در پی دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش جهش تولید، پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته اما کارهای زیادی نیز باید انجام شود چرا که اگر تولید نباشد اشتغال نیست و اشتغال نباشد ناهنجاری‌های اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

اوافزود: تحریم ها یک فرصت برای کشور است تا کاملا از دشمن قطع امید کنیم و روی پای خود بایستیم و حتی با وجود تحریم های زیاد حرف های زیادی از جمله در حوزه دفاعی، هسته ای و سایر بخش ها برای گفتن داریم

درویشیان گفت: کشور می تواند در حوزه های دیگر هم به خود کفایی دست یابد و با توجه به نعمت های خدادادی، ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: برای حمایت از سرمایه‌گذاری می توان برخی کارها را به سرعت انجام داد و بدون تشریفات اداری کار سرمایه گذاری را در کمترین زمان انجام داد اما گاهی حتی باید برای صدور مجوز باید 30 امضا در برگه سرمایه گذار باشد.

درویشیان تاکید کرد: دستگاه های اجرایی می‌توانند با تفسیر قانون و قانون مندی و افزایش سرعت عمل مشکلات پیش پا افتاده را بر طرف کنند.

او با اشاره به اینکه آذربایجان غربی دارای ظرفیت بزرگ اقتصادی است گفت: مخصوصا آرتیمای دریاچه ارومیه که از نظر اقتصادی موجود باارزشی است و حتی می تواند با صنعت های بزرگ دیگر از جمله خودروسازی ‌رقابت کند و این استان می تواند آرتیمای مورد نیاز جهان را تامین کرده و ارز بسیار زیادی را وارد کشور کند.

درویشیان گفت: مسئولان آذربایجان غربی در تولید و پرورش این موجود باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا مشکلی در جهت تولید آن نباشد.

حجت الاسلام درویشیان اظهار داشت: در گذشته اگر با جدیت بیشتری به موضوع آرتمیا پرداخته می شد امروز ارزش صادرات این محصول بسیار روز افزون بوده و می توانست ارز عظیمی وارد کشور کند.

به گزارش کردپرس، امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور به تعدادی از سرمایه گزاران آذربایجان غربی مجوز حفر چاه پرورش آرتمیا اهدا شد.

کد خبر 5769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha