پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی

سرویس کردستان- مدیر کل کمیته امداد استان کردستان از پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۹۳۰۰ نیازمند کردستانی از طریق صندق امداد ولایت در ۱۱ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، محمد رسول شیخی زاده، در نخستین همایش سراسری قرض الحسنه که با حضور خیران و مدیران عامل بانک های استان به صورت ویدئو کنفرانس کشوری برگزار شد، عنوان کرد: کلیدی ترین حوزه فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت تسهیلات اشتغال است که در ۱۱ ماهه نخست امسال ۱۴ میلیارد تومان برای ایجاد ۶۰۰ طرح اشتغال پرداخت شده است.

وی افزود: مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی و درمانی با عنوان وام کارگشایی به ۶۳۰۰ نیازمند کردستانی طی ۱۱ ماهه امسال پرداخت شده است.

شییخی ز اده ادامه داد: همچین ۱۶ میلیارد تومان برای ودیعه مسکن ۱۳۰۰ نیازمند و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای کمک به خرید و ساخت مسکن نیازمندان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: ۲۵۲ فقره وام دانشجویی نیز از طریق این صندوق پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان گفت: در مجموع از طریق این صندوق ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۹۳۰۰ نیازمند این استان در ۱۱ ماهه امسال پرداخت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از بهمن ماه امسال وام های پرداختی تا سقف ۱۰ میلیون تومان کاملا قرض الحسنه و بدون هیچ کارمزدی پرداخت می شود، تصریح کرد: افزایش سقف پرداخت تسهیلات و ضمانت آسان در برنامه های سال آینده این صندق قرار دارد.

کد خبر 5754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha