مدیریت فرودگاه‌های اقلیم کردستان تغییر نخواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ارتباطات مجلس عراق اعلام کرد که فرودگاه‌های اقلیم کردستان تحت نظارت سازمان هواپیمایی عراق قرار می گیرد، اما با بازگشایی آن ها و اعمال حاکمیت دولت مرکزی عراق هیچ تغییری در مدیریت فرودگاه‌ها ایجاد نمی شود.

به گزارش کردپرس، بیستون زنگنه طی کنفرانس خبری مشترک با وزیر کشور عراق و برخی مقامات اقلیم کردستان در سلیمانیه ضمن اعلام آغاز دوباره پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم، تأکید کرد که این اقدام موقتی نیست و بازگشایی فرودگاه‌ها همیشگی خواهد بود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ارتباطات مجلس عراق، افزود که هیچ یک از مدیران فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه از سوی بغداد تغییر دادە نمی شود و این مدیران در مناصب خود باقی می‌مانند، اما تمامی فعالیت های این دو فرودگاه تحت نظارت سازمان هواپیمایی عراق قرار می گیرد و هیئتی از بغداد طی چند روز گذشته در این فرودگاه‌ها حضورداشته و هماهنگی های لازم را برای اجرای توافقات انجام می دهد.

در همین حال قاسم اعرجی وزیر کشور عراق پس از گفتگو با مقامات اقلیم کردستان، در این کنفرانس خبری، اعلام کرد که تمامی فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های اقلیم کردستان تحت حاکمیت دولت مرکزی عراق قرار گرفته اند.

حیدر عبادی نخست وزیر عراق شش ماه پیش از این در واکنش به برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان کلیه پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم را ممنوع اعلام کرده و روز سه شنبه گذشته نیز این ممنوعیت را لغو کرد.

کد خبر 55597

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha