اسکان 70 درصد مهمانان نوروزی کردستان توسط آموزش و پرورش

سرویس کردستان- مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: ۷۰ درصد مهمانان نوروزی کردستان توسط آموزش و پرورش اسکان داده خواهند شد.

به گزارش کرد پرس، رشید قربانی در شورای مشترک آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی استان کردستان که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش کردستان مهیای پذیرایی از مهمانان فرهنگی است گرچه در زمان پیک مسافر، مسافران غیرفرهنگی را نیز اسکان می‌دهد. مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ادامه داد: به دلیل محدودبودن فضای هتل و مهمانسراها، آموزش و پرورش حدود ۷۰ درصد اسکان نوروزی را عهده‌دار است.

جذب سرمایه گذاران به کردستان

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان هم در این جلسه گفت: تعطیلات نوروزی و حضور مسافران بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌های کردستان و نیز امنیت مردمی آن است تا اینکه زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان را فراهم کرد.

حسین خوش ‌اقبال گفت: با توجه به کمبودهایی که از نظر فضاهای اقامتی وجود دارد، چاره‌ای جز استفاده از فضاهای آموزش و پرورش استان برای اسکان مسافران نوروزی نداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد: با توجه به تاکید استاندار در برگزاری نوروزی متفاوت در کردستان، پیش‌بینی می‌شود حضور مسافران افزایش یابد لذا باید آموزش و پرورش آمادگی لازم برای پذیرش و اسکان مسافران را داشته باشد.

کد خبر 54849

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha