جو بایدن باید ترکیه و کردهای سوریه را به هم نزدیک کند

سرویس جهان- دو پژوهشگر مسائل کردها و خاورمیانه بر این باورند جو بایدن به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا باید راه را برای ایجاد صلح میان دولت ترکیه و کردها هم در سوریه و هم داخل ترکیه هموار کند.

به گزارش کردپرس، عمر تاشپینار و مایکل اوهانلون از دانشگاه دفاع ملی آمریکا و موسسه بروکینگز در یادداشت مشترکی که در مجله نشنال اینترست آمریکا منتشر شده ، به جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا توصیه کرده اند بر خلاف دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی آمریکا، نیروهای آمریکا را از سوریه خارج نکند و کردهای سوریه را تنها نگذارد.
این دو پژوهشگر مسائل خاورمیانه و کردها تاکید کرده اند جو بایدن باید ترکیه را متقاعد کند همکاری میان آمریکا و نیروهای کرد سوریه بر سر مبارزه با داعش است نه استقلال کردهای سوریه.
این دو پژوهشگر بر این باورند آمریکا باید هرچه بیشتر به دنبال ایجاد صلح میان ترکیه، دولت سوریه و کردهای این کشور باشد و سپس به فکر خارج کردن نیروهای خود از سوریه باشد.
عمر تاشپینار و مایکل اوهانلون همچنین بر تلاش پشت صحنه جو بایدن برای ایجاد صلح میان دولت ترکیه و کردهای این کشور تاکید می کنند. البته آنها تصور می کنند که این کار با فشار آوردن بر پ.ک.ک برای زمین گذاشتن سلاح میسر است.

کد خبر 480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha