محور بانه ـ مریوان به علت بارش شدید برف مسدود شد/ممنوعیت تردد کشنده ها در محور دیواندره سنندج

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان از مسدودشدن محور بانه ـ مریوان به علت بارش شدید برف و ممنوعیت تردد کشنده ها در محور دیواندره - سنندج خبر داد.

به گزارش کرد پرس، فرزاد حسنی با بیان اینکه با ورود موج بارشی جدید به استان از روز گذشته شاهد بارش برف سنگین در نقاط مختلف استان هستیم، گفت: برفروبی توسط تیم های راهداری به صورت مستمر در سطح جاده های استان ادامه دارد اما به دلیل بارش سنگین برف مجبور به مسدودکردن برخی مسیرها شده ایم.

وی از مسدود شدن محور بانه ـ مریوان به دلیل بارش برف خبر داد و افزود: تردد کشنده ها در محور دیواندره به سنندج و بلعکس نیز به دلیل بارش برف و کولاک شدید ممنوع شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اظهار کرد: تردد خودروهای عبوری نیز در محور دیواندره به سنندج و بلعکس فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

حسنی با اشاره به اینکه در محور سنندج ـ کامیاران و کامیاران ـ روانسر بارش برف و کولاک شدید داریم و تردد در این محور نیز تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است، ادامه داد: بارش برف و کولاک در سایر محورهای استان نیز ادامه دارد و راهداران مشغول انجام عملیات برفروبی هستند.

وی یادآور ش: در شبانه روز گذشته و با تلاش راهداران ۱۵ هزار و ۷۶۸ کیلومتر برف روبی در محورهای شریانی و غیرشریانی استان انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان بیان کرد: از این میزان برف روبی، ۱۳ هزار و ۲۰۳ کیلومتر در محورهای شریانی و توسط ۳۰۷نفر از نیروهای راهداری و با استفاده از ۱۹۴ دستگاه ماشین آلات انجام شد.

حسنی با بیان اینکه در این محورها ۲ هزار و ۲۰۲ تن شن و نمک مصرف شد، گفت: همچنین ۲۲۹ خودروی گرفتار در برف و کولاک در محورهای شریانی توسط عوامل راهداری رهاسازی شد.

وی به برف روبی در محورهای غیرشریانی استان نیز اشاره کرد و افزود: در این محورها ۲ هزار و ۵۶۵ کیلومتر برفروبی انجام شد و ۲۹ دستگاه ماشین آلات و ۱۲۳ نفر از راهداران درگیر بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اظهار کرد: برای برف روبی در محورهای غیرشریانی نیز ۸۰ تن شن و نمک مصرف و ۳۰۴ مورد خودروی گرفتار در برف و کولاک نیز رهاسازی شد.

کد خبر 42564

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha